Skocz do zawartości

co to jest??? zielone stworzenie w moim akwarium!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam akwarium od ok roku, nie mialam wiekszych problemow z nim, az do niedawna. Zaczely mi padac rybki: gupiki, danio w paski, oraz cierniooczki - oto co sie dzialo:

- rybki robily nagle ruchy, glownie w kierunku dna, i ocieraly sie o o kamienie bokami i szybko plynely do gory

- plywaly tuz przy filtrze, jakby 'pod prad'

- niektore mialy jakby podjedzone ogonki

- nie bylo zadnych plam, wybrzuszen, przebarwien

Zaczelam zmieniac wode - potem doczytalam, ze za duzo i za czesto. Dalam wode do zbadania, wg pana w sklepie byla ok (na amoniak) ale na wszelki wypadek dostalam dwa specyfiki - jeden na od-chlorowywanie wody, a drugi na jej uzdatnianie.

W sumie - nieco sie ustabilizowalo, ale nadal gupiki padaly.

Teraz zostaly mi nastepujace rybki: 5x neonki, 5x (nazwe probuje znalezc - spokojne rybki, kupowalam w ang sklepie i nie pamietam nazwy) 1x glonojad, 2x slimaki anentoma Helena - z nimi nie dzialo sie nic.

Dzis podczas czeszczenia akwarium odkrylam:

- zielone cos, co ma ok 2cm dlugosci, wyglada jak wazka bez skrzydel, i plywac jak wegorz - zdjecie zalaczma

-mnostwo - doslownie - malenkich stworzonek, ktore wygladaja jak 1mm biale (nie przezroczyste tylko biale) kijanki

Czy macie pojecie co to jest to zielone, i co to moze byc to niale?

Kupuje czasem zywy pokarm - czy to moglo byc cos przywleczone???

Zielonego nie wpuszcze - ale martwia mnie te biale i bardzo ruchliwe stworzonka...

 

Nie mam siły tego poprawiać :P

post-9413-13685163908766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Co do zielonego aliena to obserwuj zbiornik, te potwory sporadycznie pojedynczo się trafiają, chyba że ja miałem szczęście i dostałem więcej niż 1 szt.

Białe i ruchliwe to może być całkiem sporo do wyboru, od nicieni, poprzez jakieś wazonkowce aż do paskud wypławków. Każdy się nieco inaczej porusza tak że jak dasz opis jak to coś wygląda oraz jak się przemieszcza, myslę ze będziemy w stanie go jakoś zidentyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to białe to maleństwa, takie mini kijaneczki - czyli jakby glowka / jajeczko z ogonkeim, bardzo szybko się porusza, i mnóstwo tego było tuż pod powierzchnią wody. zdjęcia nie zrobię, bo to wielkości może 1mm lub mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiele razy. Tylko że narybek gupika byl widoczny dopiero po jakimś czasie. Tego czegoś w akwarium nie bylo widać, dopiero jak przelałam część wody do szklanego naczynia, to zauważyłam. Jesli narybek, to ok - niech rośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...