Skocz do zawartości

pokrywa ze szkła


Szwedzik10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hey!!! Właśnie wpadłem z dziadkiem na pomysł żeby zamówić u szklarza pokrywę o wymiarach 120x50 z pod porami i zamątować oświetlenie (o elektryke sie nie martwie bo dziadek elektryk):P no to tak wg was czy to by wypaliło??? czy szkło wytrzyma??? ciepło??? i czekam na jakieś pomysły jak to zrobić bo takim majsterkowiczem nie jestem za bardzo:(

 

A może będzie lepiej jak pokrywa będzie z drewna i jakimś lakierem to posmarować i było by fajnie (chodzi o koszta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!!! Właśnie wpadłem z dziadkiem na pomysł żeby zamówić u szklarza pokrywę o wymiarach 120x50 z pod porami i zamątować oświetlenie (o elektryke sie nie martwie bo dziadek elektryk):P no to tak wg was czy to by wypaliło??? czy szkło wytrzyma??? ciepło??? i czekam na jakieś pomysły jak to zrobić bo takim majsterkowiczem nie jestem za bardzo:(

 

A może będzie lepiej jak pokrywa będzie z drewna i jakimś lakierem to posmarować i było by fajnie (chodzi o koszta)

Hej! Nie powiem Ci nic na temat pokrywy ze szkla ale moze zobacz sobie cos takiego w razie gdyby pokrywa szklana nie wypalila :)

http://www.bpl.vectranet.pl/~ziejek/akwa/przykrywa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze szkłęm również doświadczeń nie posiadam. ale moze jest jakiś powód dla którego ludzie tak nie robią ;)

tylko przy drewnianych to uwaga zeby ta czesc odchylana była solidna (nie za lekka i dobrze dopasowana). w jednej z moich ulubionych kawiarni maja wielkie akwarium z taka drewniana pokrywa i słabą "cześcią do odchylania" i raz musiałam ratować rybkę która postanowiła zwiedzić mój stolik ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba lepiej by było z drewna. mi tez ten pomysł ze szkłem sie nie podobał... thx za radę... no właśnie troche zbaczam teraz z tematu to ... zbieram na akwarium od 300 do 325l i mam na razie 180zł i chciałbym zasiegnąć o radę... mam możliwość kupienia wg mnie dobrego filtra którego potem może nie być

http://www.allegro.pl/item542147559_fil ... atisy.html

czy czekać i zbierać dalej czy może zaryzykować i kupić ten filtr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie akwa. Obudowa wytrzymała mi dwa miesiące, póżniej zaczeła sie wyginać. Podejrzewam, że powód był tylko jeden... Za cienki materiał jak na taką długość plus waga oświetlenia no i ciepło jakie owe oświetlenie wytwarza.Baniak ogólnie super ale w twoim poście głównym tematem jest pokrywa... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba kupiłem akwa właśnie w PYKO. pokrywa i baniak z wromaku i nie wyszło drogo 2*30w na 250l rośliny rosną ale myśle nad zmianą stateczników na elekrtoniczne(ok 50zl) bo te zwykłe magnetyczne mocno się grzeją i prawie miesiąć było czuć po zapachu ich prace, no i przydała by się jeszcze jedna rura na przednią szybe bo orginalnie pokrywa doświetla tył,. z filtrem to ja bym dał se siana, tani jest ale jakoś nie buduje zaufania, osobiście mam Aqaela wewnetrzego z diodami uv i super mi się sprawdza. (niecałe 100zł) no i pamiętaj że żeby to miało ręce i nogi to minimum 3zł na litr musisz mieć w portwelu, jak nie masz to kup mniejszy baniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...