Skocz do zawartości

zbrojnik niebieski - pytanie


Guma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, może mi ktoś powiedzieć po jakim czasie zbrojnik niebieski dojrzewa płóciowo? i jakie ma wtedy mniej więcej wymiary?

 

czytałem że "glonojad" jest aktywny w nocy, a mój nawet wciągu dnia buszuje po akwarium, mimo że ma wiele kryjówek. a czy w nocy także jest ruchliwy to nie wiem bo jest ciemno i go nie widać i stąd moje pytanie czy to na pewno zbrojnik niebieski? Mam dwa osobniki po 5cm

w 64l akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U zbrojników niebieskich płeć można odróżnić gdy nasze zbrojniki mają po 5-6 cm,samica robi się szersza,samcowi wyrastają rogi i ciało się wydłuża

 

Jak dobrze kolega jojtek zauważył ,masz za małe akwarium na nie

One potrzebują przynajmniej 80 cm długości akwarium,jak są w mniejszym to zkarłowaceją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsFeron - oczywiście gdy mówimy o dorosłych rybach, a nie podrostkach i zbrojnikach niebieskich, bo autorowi tematu mogli sprzedać jakieś inne zbrojniki, a może o tym nawet nie wiedzieć.

W każdym razie niezależnie jaki to gatunek zbrojnika i tak do oddania do większego akwarium.

 

Zbrojniki z wiekiem zmieniają swoje zachowania. O maluchach można powiedzieć nawet że są stadne, później te ryby stają się raczej samotnikami. Początkowo zacięcie wcinają glony, później to tylko dodatek ich diety, wolą tabletki, warzywa i zwykłe pokarmy dla ryb.

To samo jest z ich zachowaniem. Młode łatwo zauważyć na szybach, dorosłe >7cm, przy dużej ilości odpowiednich kryjówek, kokosów, rurek - siedzą za dnia schowane i buszują w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...