Skocz do zawartości

Zbrojniki złożyły ikrę.. co dalej?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja para glonojadów-zbrojników złożyła ikrę w muszelce.

Jak dalej postępować?

Nie mam drugiego akwa -kotnika żeby małe oddzielić.

Słyszałem że są takie kotniki podwieszane do zwykłego akwarium.

Ale czy powinienem tam już przenieść tą ikręw muszelce? czy poczekać jak się małe urodza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał poprzednik niczego nie przenoś!! Zbrojniki mają tendencję do pilnowania ikry. Samiec siedzi i wachluje ikrę, a gdy małe się wylęgną nie pozwala im opuścić kryjówki. Dopiero gdy są na tyle duże że mogą samodzielnie funkcjonować wypuszcza je. I dopiero wtedy możesz je odłowić, aby ryby im nic nie zrobiły. Póki co daj im spokój i niczego nie przenoś bo je zabijesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra nie przenosić a jak wyjdą te małe w nocy to je inne ryby zjedzą

 

Czy można samca bo tak słyszałem przenieś łącznie z tą muszlą lub w mojej sytuacji kokosie do innego aqua ale z tą woda w której złożyła samica ikrę

samiec pilnuje je nawet w nocy. Jeśli chcesz już na siłę przenosić to ok, ale tylko do innego akwarium- nie słoika czy kotnika. Choć jak przeniesiesz samca i ikrę to istnieje prawdopodobieństwo że samiec nie będzie już ich pilnował. Wiadomo jak ciężko jest wyłowić samca, i jest to dla niego ogromny stres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra nie przenosić a jak wyjdą te małe w nocy to je inne ryby zjedzą

 

Czy można samca bo tak słyszałem przenieś łącznie z tą muszlą lub w mojej sytuacji kokosie do innego aqua ale z tą woda w której złożyła samica ikrę

samiec pilnuje je nawet w nocy. Jeśli chcesz już na siłę przenosić to ok, ale tylko do innego akwarium- nie słoika czy kotnika. Choć jak przeniesiesz samca i ikrę to istnieje prawdopodobieństwo że samiec nie będzie już ich pilnował. Wiadomo jak ciężko jest wyłowić samca, i jest to dla niego ogromny stres.

Absolutnie nic nie rob. Samiec sie zaopiekuje mlodymi, a o to, ze inne rybki moga ci zjesc mlode tez sie nie przejmuj bo wszystkiego dopilnuje samiec. Jesli masz w akwa dosc duzo roslinnosci w ogole bym w nic nie ingerowal tylko czekal az mlode podrosna do takiego stopnia, ze bedziesz mogl je podziwiac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra nie przenosić a jak wyjdą te małe w nocy to je inne ryby zjedzą

 

Czy można samca bo tak słyszałem przenieś łącznie z tą muszlą lub w mojej sytuacji kokosie do innego aqua ale z tą woda w której złożyła samica ikrę

samiec pilnuje je nawet w nocy. Jeśli chcesz już na siłę przenosić to ok, ale tylko do innego akwarium- nie słoika czy kotnika. Choć jak przeniesiesz samca i ikrę to istnieje prawdopodobieństwo że samiec nie będzie już ich pilnował. Wiadomo jak ciężko jest wyłowić samca, i jest to dla niego ogromny stres.

aha dzięki za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady.

Więc nic nie będę robił, samiec jak na razie rzeczywiście cały czas pilnuje wyjścia do muszelki. A gania przy tym wszystko co się zbliży.

A kwa mam od nie dawna ale rybki się mnożą roślinki po pierwszym okresie w którym to gniły i obumierały, teraz zaczęły w widoczny sposób rosnąć .. więc chyba wszystkim dobrze się tam żyje.

Szkoda że nie mam miejsca na większe akwarium..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd...

Nie kazaliście przenosić a tymczasem przebieg był następujący:

-najpierw różowa ikra zmieniała się w przezroczystą z widzocznymi zalążkami...

-a teraz ikry nie widać, jakichkolwiek oznak żę w muszli "coś żyje" też nie ma...

-samiec pilnuje nadal muszli....

 

Jest szansa że jednak nic nie zjadło małych zbrojników i że nadal siedzą w muszli?

Muszla jest nie duża ma może 5cm średnicy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi glonojady składały ikrę 4 razy i za każdym razem dochowałem sie gromadki młodych i nic z tym nie robiłem więc proponuje to zostawić tak jak jest młode jak już im zginie woreczek żółtkowy to same wypłyną na całe akwa żeby pobierać pokarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mi glonojady składały ikrę 4 razy i za każdym razem dochowałem sie gromadki młodych i nic z tym nie robiłem więc proponuje to zostawić tak jak jest młode jak już im zginie woreczek żółtkowy to same wypłyną na całe akwa żeby pobierać pokarm

Mam pytanko w kokosie są małe glonki wczoraj jeszcze larwy takie z ogonkami same śmigają po ściankach kokosa a samiec ich nie wypuszcza zaś brzanki krazą w koło czy mogę je przenieś do kotnika z narybkiem molinezji narybek około 1 , 1,5 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...