Skocz do zawartości

[150l] Pielęgniczki ( aktual. str. 5)


SkuMuM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podoba tak jak jest i zostawię piasek :lol: Mam nadzieję, że glony poczekają z atakowaniem mojego akwarium zanim nie przyjdzie reszta roślinek czyli najpóźniej do końca tygodnia :) Nie rozumiem tylko czemu przy szybie miałoby pleśnieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf na piasku to mały wypadek przy nalewaniu wody, omsknęła mi się ręka i zamiast na talerzyk nalałam na piasek co spowodowało wypłukanie części ziemi spod spodu :P Wciągnę to wszystko odmulaczem przy następnej podmianie wody. Rybkom podoba się bardziej z piaskiem, aż nabrały bardzie wyrazistych kolorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie oraz pragnę zaprezentować wam moje akwarium po transformacji

 

post-6702-13685163905093_thumb.jpg

 

Czekam teraz aż się rozrośnie i zobaczymy co z tego będzie ale myślę, że nie jest najgorzej :)

Nowymi mieszkańcami jest rodzina apisto. macmasteri w liczbie 8 rybek, roślinki jak na zdjęciu. Zmiany jakie jeszcze zajdą to wielki pień który będzie stał mniej więcej na środku ( o Ile się zmieści hehe) oraz może jakiś anubiasek na nim, Zwiększę jeszcze tylko oświetlenie trochę i będzie cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po wczorajszych zmianach akwarium prezentuje się tak

 

post-6702-13685163979723_thumb.jpg

(sorka za jakość)

 

Kamień tymczasowo, aż drewno nie przestanie wypływać ( namaczałam 2 tygodnia i dalej nie tonie...) Na nim będzie przyczepiony później jakiś anubias lub mech, jeszcze nie zdecydowałam.

 

Mam prośbę o pomoc w doborze roślinek na boki akwarium. Jak widać na zdjęciu, po bokach gdzie grzałka i termometr....nie bardzo jest co zrobić. Nie wiem czy potraktować to jako pierwszy plan i zostawić trawnik, czy posadzić jakieś roślinki drugo- cz trzecioplanowe? Ma ktoś może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Akwarium specjalnie się nie zmieniło, roślinki powoli rosną, pień jak uparty nie chce zatonąć mimo, że w wodzi siedzi już miesiąc czasu, do obsady doszło 5 zwinników jarzeńców :) które swoją drogą zjadają większość pokarmu zanim Apisto zorientują się co jest grane...

Nie mam żadnego tła i rybki są mało widoczne, jasne podłoże, jasne "tło", zastanawiam się czy zrobić czarne ale miałam kiedyś i wizualnie strasznie pomniejsza akwa, czy może niebieskie? Czy jeszcze jakieś inne :) Dokupię jeszcze roślinek i zmienie przygasająca już świetlówkę i będzie cacy, tylko co z tym tłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8x apistogramma macmasteri

2x P.ramireaza ( z czego jedna z wrodzoną wadą kręgosłupa...)

5x zwinnik jarzeniec

1x zbrojnik niebieski

 

Macmasteri są dosyć jasne w kolorze i chwilowo słabo widoczne na tle piasku i ściany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zrobione przed chwilą zdjęcia akwarium. Straciłam ramirezki... Chwilowo obsada wygląda tak:

8X apistogramma macmasteri

5x glowlight tetra ( zwinnik jarzeniec)

5x black neon tetra ( neon czarny?)

zbrojnik niebieski

 

Doszło też trochę roślinek ( a będzie jeszcze więcej) i zmieniłam korzeń na inny, tamten okazał się być spróchniały ;/

 

post-6702-13685164143403_thumb.jpg

 

Nie jestem fotografem :) na zdjęciu nie bardzo widać nurzeńca w tle postaram sie zrobić lepsze zdjęcia :) Czekam na opinie i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałam wcześniej fotografem nie jestem, a na dodatek mój aparat ma ładnych parę lat i od wciśnięcia guzika do zrobienia zdjęcia mija jakieś 2 sekundy więc takie połączenie zwiastuje naprawdę fatalne zdjęcia hehe no ale cóż oto dwa najlepsze zdjęcia jakie udało mi się zrobić ( rybki boją się i uciekają na widok aparat a ten ma spóźniony zapłon...)

 

post-6702-13685164144964_thumb.jpg

Oto mój największy samiec a zbiorniku

post-6702-13685164145386_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki rosną powoli ale to wina słabego oświetlenia. Pod koniec tygodnia dojdzie 26W świetlówka, razem 60W na 150 litrów powinno być ok, nie będzie miejsca na więcej. W tym tygodniu przyjdzie też Bacopa Australis oraz java i weeping moss, więc korzonek po prawej zmieni się totalnie i chyba zrobię coś a la trawnik z javy :)

 

Chwilowo wygląda niespecjalnie (ciężko jest urządzić narożne akwarium...) Z roślin w planach tylko anubias eyes i niebieskie tło :)

 

post-6702-13685164240324_thumb.jpg

 

Edit

Zdjęcia podopiecznych :)

post-6702-1368516424219_thumb.jpg

post-6702-13685164241814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zaszło kilka zmian, doszło tło, java i weeping moss.

 

post-6702-13685164252985_thumb.jpg

 

 

Zdjęcie nie najlepsze, robione dosłownie przed chwilą :) Oświetlenie będzie zwiększone pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego to roślinki może zaczną szybciej rosnąć i będzie to jakoś wyglądać, na razie kilka roślinek na krzyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, zmieniłam w weekend podłoże na sam piasek i dodałam moczarkę argentyńską. Moim zdaniem wygląda lepiej :) Jeszcze jest za mało światła ale jak tylko uzbieram na nową świetlówke będzie ok.

 

post-6702-13685164406402_thumb.jpg

 

Zdjęcie robione dzisiaj rano.Dziura wykopana przez zbrojnika, teraz może kopać i przynajmniej nie wykopuje ziemi ogrodowej. Roślinki póki co rosną jakby chciały a nie mogły, żeby było szybciej, będę powoli dokupywać żeby było zieleniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...