Skocz do zawartości

[150l] Pielęgniczki ( aktual. str. 5)


SkuMuM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto moje akwarium z dyskowcami, które chwilowo jest w opłakanym stanie ale zacznie przechodzić powoli znaczną przemianę :)

 

Sprzęt:

Grzałka Fluval E300

Filter zewnętrzny Fluval 205

Oświetlenia 6W zanurzalna (choć nie zanurzona :) ) lampeczka T8

 

Obsada:

2xdorosłe dyskowce

2x Pielęgniczka Ramireza

1xPielęgniczka...bliżej nie określona, wyglądająca trochę jak ramireza trochę jak bolowijska :)

1xStarryNight Pleco

1xBliżej nie określony pleco

 

Roślinki:

Silvania natas

Java moss

 

Żeby rybkom było luźniej, sprzedałam właśnie dzisiaj jednego dyskowca z grupy trzech, zostały tylko dwa, dlatego akwarium wygląda dzisiaj gorzej niż zwykle ale oto zdjęcie.

 

post-6702-13685163567461_thumb.jpg

 

Sorki za jakość to moje pierwsze obronione zdjęcie :P

 

Tło z czarnego worka na śmieci odbija WSZYSTKO! Przeszkadzało mi to tak strasznie, że postanowiłam zrobić tło strukturalne ze styropiany. Oto wstępny model pierwszej ściany.

 

post-6702-13685163567897_thumb.jpg

 

Proszę nie zwracać uwagi na znaki długopisem, będą zamalowane sprayem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, że nie ale są prezentem i nie zamierzam ich oddawać :) Żują sobie u mnie już od października i nawet 3 razy była ikra, bez wylęgu oczywiście ale chyba znaczy to, że jest im u mnie ok :)

 

Madzik, pytasz o to co w akwarium czy to co na tło? Bo jak na tło to gałęzie są i jeszcze nie spreparowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, że nie ale są prezentem i nie zamierzam ich oddawać :) Żują sobie u mnie już od października

 

No cóż, niech sobie dalej "żują", jednak bardzo nie pochwalam i nie chwaliłbym się takim baniakiem na forum publicznym. Galeria to miejsce gdzie można się pochwalić doświadczeniem, zdolnością w tworzeniu aranżacji, ale nie samym faktem posiadania czegoś. Po raz kolejny twierdzę, że zwierzęta na prezent to jeden z najgorszych pomysłów jaki może komuś wpaść do głowy. Później rodzą się sytuacje takie jak ta. Prezentu oddać nie wypada, a zwierzaki kiszą się na kilkukrotnie za małej dla siebie powierzchni.

ale chyba znaczy to, że jest im u mnie ok :)

 

Muszę Cie zmartwić, ale niestety nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam zamiaru się chwalić bo wiem, że nie ma czym. Postanowiłam jednak doprowadzić moje akwa do porządnego stanu i myślałam, że będzie "fajnie" jeśli ktoś oceni moją pracę, udzieli mi wskazówek, rad... Jeżeli się pomyliłam można od razu zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zraziłaś się krytyką, ale nie wiem czego oczekiwałaś od nas skoro widzimy palety trzymane w zbyt małym akwarium. Obsada, a w szczególności taka obsada, to bardzo ważny element akwarium. Jeśli to jest sknocone, to akwa nie będzie fajne i doprowadzone do porządnego stanu.

 

Chcesz rad? Najlepszą i najmądrzejszą jaką dostałaś jest zmiana obsady.

Nie zmieniasz? Trudno, ale z całym szacunkiem na następne nie licz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam nie jestem osobom dobrze znoszącą krytykę :P Oczywiście, że zastanawiałam się nad sprzedaniem dysków, prawdę mówiąc, na początku było ich 4 :) Udało mi się odsprzedać 2 bo widziałam, że jest im tam ciasno. Na sto procent pozbędę się jednego pleco ( tego co rośnie do 24cm.. drugi ma tylko 10cm i większy nie będzie), oraz zastanowię się nad sprzedaniem dysków, może być? :P Szczersze mówiąc, zamieniłabym je na apisto. macmasteri :) ale sam powiedz, patrząc na takie piękne rybki :) ciężko oddać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne, drogie, ale dzięki temu będzie Ci je łatwiej sprzedać - tzn. znaleźć kupca. ;)

Na swoje usprawiedliwienie masz to że obsada to nie Twoja wina, a osoby "prezentującej"...

 

Co do tych apisto, na pewno miałyby bardziej komfortowe warunki, bo rosną nieporównywalnie mniejsze niż dyski. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko mam jeszcze te razmirezki które nie koniecznie będą się lubić z apisto a nie będzie już tak łatwo sprzedać. Poza tym jedna ramirezka zjada śluz z jednego z dyskowców co raczej nie jest dla niego zdrowe.... Ale, po zrobieniu tła ze steropiany, litraż akwa zmieni się dość znacząco więc dyskowce będą miały jeszcze ciaśniej, eh, zobaczymy... :)

 

Dyskowce dzisiaj wystawione na aukcji, mam nadzieję, że je ktoś kupi :)

Posklejałam dzisiaj steropian, mam zamiar do tła przykleić też kamienie, płaskie, małe łupki. Nie wiem tylko czy sylikon da rade? Czy lepiej "przykleić" je kiedy będę nakładała cement?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskowce sprzedane wczoraj, teraz można szaleć. Zostały tylko 3 ramirezki i dwa niby-glonojady, z których ten, który rośnie do 25 cm, zostanie wkrótce wyeksmitowany ( ciekawe czy przeżyje na dworzu :twisted: ).

Po wyprowadzce dysków, w akwa został tylko jeden korzeń co nie podoba się specjalnie ramirezkom, pływają jakieś takie blade czasami, może dlatego, że nie mają się gdzie chować? Za mało roślin? nie wiem...

 

Na czas prac remontowych w akwa, wszystkie rybki będą musiały mieszkać w-akwarystów o słabych nerwach proszę o opuszczenie sali- w 20litrowym akwarium... o ile nie znajdę czegoś większego ale i tak nie miała bym gdzie tego postawić...

Cała praca w akwarium to kwestia dopasowania wszystkiego, tydzień na pomalowanie cementem i czekanie aż wyschnie oraz 2 dni na wyschnięcie sylikonu po przyklejeniu tła ale, tło będzie pokryte raczej cementem który jak wiadomo podnosi ph itd. więc będą rybki musiały w tym 20litrowym akwa posiedzieć aż do ustabilizowania się parametrów, bóg wie ile to potrwa :) Razem jakoś może miesiąc? Ciekawe jak to zniosą...

 

Jeszcze jedna sprawa, nie bardzo jeszcze wiem co bym chciała w tym akwarium mieć :)

Chciałam oczywiście BW z apisto ale przydał by się filtr RO a tyle funduszy na te akwa nie mam :)

Myślałam o akwarium roślinnym, kupiło by się jakiś CO2 dyfuzer ale nie wiem czy jestem na tyle zdolna żeby to jakoś ładnie urządzić, potem przycinać i szczerze mówiąc, żadne rośliny nigdy mnie nie lubiły i wolały zdechnąć...

 

Poradźcie coś :) Mam wysokie na 60cm akwarium więc nie wiem czy roślinne zda egzamin, a BW z wodą z kranu raczej też nie wyjdzie :) Myślałam nad malawi ale akwa jest na to trochę za małe, sama już nie wiem. Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę robić roślinne to zaszaleję i dodam kolejne 6W hehe, a tak poważnie to zmieni się oświetlenie, i chyba jednak zrobie akwa pod moje upragnione apisto, najchętniej macmasteri, amazonka, clearwater, troszeczke roślinek...hmm...tylko muszę poszukać jakie roślinki będę potrzebować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po świętach, chciałabym podzielić się moimi postępami w kierunku mojej własnej, upragnionej, małej amazonki :)

 

Zdecydowałam, że akwa będzie amazon clearwater z kilkoma apisto, najlepiej macmasteri oraz ramirezkami które obecnie posiadam i zbrojnikiem "jakimśtam" :P

 

Będąc na świątecznych feriach u siostry ( :) ) zwiedziłam całkiem ładny parczek a la rezerwat przyrody, gdzie, kawałek obok znajdowały się pola golfowe, a tam, spora sterta wyciętych, powalonych, drzew itd. Drewno widać było bardzo stare, a kilka sztuk spodobało mi się na tyle, że zabrałam je ze sobą do domu :)

 

post-6702-13685163797429_thumb.jpg

 

Na czas remontu w akwarium obecni mieszkańcy będą musieli mieszkać w malutkim akwarium które obecnie się filtruje od tygodnia i niedługo będzie dojrzałe do wpuszczenia tam rybek.

 

post-6702-13685163796775_thumb.jpg

 

Akwa ma 15-20litrów...ale nic innego nie mam jak zorganizować i mam nadzieję, że przez miesiąc jakoś tam przeżyją...

 

Prośiłabym tylko o jakieś porady co do roślinek, na apisto przydało by się ich raczej sporo ale czy na tyle by nawozić CO2? Mało wiem o amazon clearwater i cały czas się dokształcam ale wolała bym usłyszeć coś od kogoś kto się na tym zna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku pewnych zdarzeń losowych o których rozpisywać się nie będę, moje tło ze steropiany poszło do kosza... Z nerwów siwych włosów mi chyba przybyło i po mojej amazonce zostało tylko wspomnienie. Zamiast tego postanowiłam zrobić po prostu akwarium roślinne.

Kupiłam już system nawożenia CO2, powinno przyjść pod koniec tygodnia, oraz kilka roślinek. W akwa ziemia ogrodowa przykryta piaskiem, łącznie 30kg podłoża.

I tak moje żałosne akwarium z takiego

 

post-6702-13685163812658_thumb.jpg

 

Zmieniło się na takie

 

post-6702-13685163813067_thumb.jpg

 

Nie wygląda jeszcze jakoś rewelacyjnie ale zmiany były na lepsze, kiedy przyjdzie reszta roślinek i reszta korzeni zacznie w końcu tonąć wszystko nabierze charakteru , mam nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...