Skocz do zawartości

Prośba o opinię obsady 240l.


ice2006
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że to mój pierwszy post więc wybaczcie ewentualne niedociągnięcia.

Jestem posiadaczem akwarium o pojemności 240l. Mam je już jakiś czas (ponad dwa lata) jednak poprzednia obsada prawie mi wymarła, część też wydałem. W związku z powyższym postanowiłem zmienić obsadę w swoim akwa i proszę o radę.

Mój pomysł jest następujący:

6x żaglowiec skalar

30x neon czerwony (troszkę są większe od innesa więc może nie padłyby tak szybko łupem skalarków ;)

6 -8 x kirysek spiżowy (w poprzedniej obsadzie było 6 :) )

4-6x kosiarka

Co o tym myślicie?? Kosiarki planuję kupić z tego względu, że w akwarium bez przerwy walczę z glonami porastającymi zarówno szyby jak i rośliny.Moje pytania są następujące:

1. Czy taka obsada jest dobra??

2. Czy mogę coś ewentualnie dodać i w jakiej ilości?

3. Czy dobrym pomysłem byłoby wymieszanie neonów czerwonych z neonami czarnymi? np 50%/50%

4. Interesują mnie także krewetki. Czy mógłbym je dodać do takiej obsady i czy nie posłużą skalarom za przekąskę?

5. Jeśli możecie to doradźcie mi jakie rosliny mógłbym kupić do tej obsady.Byle nie nurzańca bo juz go miałem i rozrastał mi się w zastraszającym tempie zarastając całe akwarium.Dodam, że bardzo podobają mi się mchy oraz trawy.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też kupić zamiast kosiarek kilka neritinów.

Jeślibym tak zrobił to z kosiarek bym zrezygnował. Podpowiedzcie mi proszę co mógłbym kupić za rybki do tej obsady oprócz otosków?? Szczerze powiedziawszy miałem je już i niezbyt mi się podobały. Myślałem o jakichś rybkach ławicowych typu bystrzyki czy tetry czarne, ale nie wiem czy nie będą rozpraszały ławicy neonów albo podgryzały płetw skalarom. Myślałem także o pielęgniczkach ramireza, ale czytałem ze są bardzo wrażliwe na parametry wody.

 

mandy29: Pisownia. Używaj polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...