Skocz do zawartości

Mętna woda


cysiek93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłęm wczoraj żwirek"taki jak na zdjęciu" płukałem go kilkakrotnie.

Dzisiaj go wsadziłem do akwarium i zalałem wodą która już w nim była żeby rybki się nie męczyły w wiaderku"przez czas dojrzewania"

A problem jest taki że woda jest taka szarawa. Co mam zrobic ?

ps. ŻWIREK BAZALTOWY CZARNY DO AKWARIUM ROŚLINNEGO

 

ŻWIREK JEST PRODUKTEM NATURALNYM DLATEGO FRAKCJE MOŻNA OKREŚLIĆ W PRZYBLIŻENIU DO PARU MILIMETRÓW. Tak pisze na opakowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej akcji, to teraz możesz już tylko czekać, aż się woda przefiltruje. Ale chciałbym zauważyć, że żwirek jest ważną częścią dojrzałych zbiorników a wrzucając całkowicie nowy żwirek, nawet zalewając go dojrzałą wodą, zrestartowałeś sobie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz je we wiaderku to lepiej wpuść ale rób testy jakości wody za 3 dni ale na tym nie poprzestawaj rób je puzniej najlepiej codziennie, jeżeli dopuszczalne normy zanieczyszczenia wody będą przekroczone to zrób podmianę 30%.Jeżeli jednak ryby się nie męczą we wiadrze to poczekaj z 2 tyg aż się woda wyklaruje powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu je odłowie

gdzie? do wiaderka? Jeśli cała woda + filtr (rozumiem, że wcześniej funkcjonujący) są teraz w akwarium to nie powinno być dramatów o ile nie masz tzw. przerybienia. Karm ryby bardzo oszczędnie, jeśli masz możliwość to kup testy, zwłaszcza na NO2 i kontroluj poziom azotynów w wodzie. Jeśli nie to obserwuj zachowanie ryb, jeśli coś będzie nie tak np. będą bardzo szybko "oddychały" rób podmiany z odstanej wody (nawet codziennie)... trudno o konkretne porady nie znając litrażu, obsady, filtracji itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu je odłowie

gdzie? do wiaderka? Jeśli cała woda + filtr (rozumiem, że wcześniej funkcjonujący) są teraz w akwarium to nie powinno być dramatów o ile nie masz tzw. przerybienia. Karm ryby bardzo oszczędnie, jeśli masz możliwość to kup testy, zwłaszcza na NO2 i kontroluj poziom azotynów w wodzie. Jeśli nie to obserwuj zachowanie ryb, jeśli coś będzie nie tak np. będą bardzo szybko "oddychały" rób podmiany z odstanej wody (nawet codziennie)... trudno o konkretne porady nie znając litrażu, obsady, filtracji itp.
Nie do akwarium. Juz jest wszystko ok woda jest ulezana nie ma zadnych problemów ryby dobrze się czują:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...