Skocz do zawartości

Małe molinezje a np kirysy i tym podobne


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kotnik około 20 l z molinezjami i mam zapytanie czy mogę np trzymać z nimi rybki denne typu kiryski czy coś takiego ? Bo daje im jeść małymi porcjami kilka razy dziennie ale wiadomo i tak coś tam spadnie na dno i wpadnie między kamienie, a kiryski by mi te resztki wysprzątały. A czy jak już kirysy mogły by być to nie zjedzą przypadkiem małych molinezji? Albo polecicie jakieś inne rybki do takiego małego akwarium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem trudna sytulacja 20 l to tylko kiryski Pigmej . Kirysek to ryba stadna i powienno jej byc około 6 sztuk.

A jak ten pigmej wygląda? Bo w encyklopedii na stronie nie ma, a nie chce żeby jak już w sklepie coś mi nie tak wkręcił :shock: . Kryjówek w tym kotniku mam dużo więc problemu by nie było myślę. A te molinezje mają już około miesiąc to już trochę urosły to chyba by ich nie zjadły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski to ryba stadna. Nie "ze trzy" tylko min. 6! Tutaj tylko Pigmeje albo malutkie.

Maja te molinezje około 1,5 cm to już myślę kiryski nie wciągną . To zakupię sobie 5-6 kirysków . Bo inne rybki z tego rodzaju dennego raczej się nie nadadzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym tam nie dawał kirysków. Szczególnie jeśli mają być wpuszczone z myślą o sprzątaniu dna.

 

Karmienie powinieneś ograniczyć na tyle, żeby nic na dnie nie zalegało. Kiryski tak czy siak powinieneś dokarmiać pokarmami które opadałyby na dno... Te drobne resztki które pozostają z karmienia narybku bez najmniejszego problemu usuniesz przy odmulaniu, a na to będzie nie jedna okazja, ponieważ wodę przy narybku żyworódek powinieneś podmieniać częściej niż zwykle.

 

Głównym problemem "odpadków" na dnie są odchody ryb. Kiryski tego nie ruszą. Pozostaje odmulanie.

 

Zgodnie z prośbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...