Skocz do zawartości

Zielenice


marbolaski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 72L i mam problem a glonami to chyba są zielenice na żwirku powoli widać że zaczyna sie robić zienony jak z tym walczyć. Jak wspomniałem mam akwarium 72L nawoże je easycarbon 3 ml i profito 1.5 ml a obsada to 1 neonek 1 glonojad i 1 guramin ale guramina mam zamiar sie pozbyć i dokupic 10 neonków. Mam oświetlenie 1x15W Day-Lite 6500 kelvin ale je nie włączam bo mam nowe oświetlenie 2x24W SYLVANIA AQASTAR I GROLUX i ja włączam tylko na 10 godzin. I mam pytanie czy te glony sa spowodowane tem że mam za duże oświetlenie i może to zmienić i chciał bym zastosować takie rozwiązanie a mianowicie jedna jeżeniówke 24W wyjąć AQUASTAR i zastosować oświetlenie 15W I JEDNĄ 24W GROLUX co wy na to jak myślicie czy to bedzie dobre rozwiązanie.

Parametry wody robione tetra test:

NO3- 0

NO2- 0

GH- 10

KH- 15

pH- 8.0

Dodam że mam CO2 z bimbrowni ale jak robie zacier to starcza mi gdzieś na tydzień lub połtora może coś żle robie ten zacier możecie mi doradzić jak zrobić żeby był dłużej. Z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zacier to mniej więcej na tyle wystarcza, sody się dodaje by przedłużyć pracę bimbrowni.

Przyczyny zielenic:

- nadmiar mikroelementów rozpuszczonych w wodzie oraz przedostawanie się do wnętrza baniaka promieni słonecznych

Zapobieganie:

- ograniczenie przedostawania się światła słonecznego do wnętrza baniaka

- ograniczenie nawożenie mikroelementami

- regularne podawanie CO2 w płynie oraz w formie gazowej

- stosowanie lampy UV

Osobiście bym zostawił 2x24W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Parametry wody robione tetra test:

NO3- 0

NO2- 0

GH- 10

KH- 15

pH- 8.0

Trochę wysokie to PH, proponuję na zbicie KH/GH co jakiś czas stosować wodę mieszaną z Ro/demineralizowaną do podmian, w celu zmiękczenia.

Co do zielenic... Nie podałeś PO4 ale przypuszczam ze też będzie 0. Podnieś NO3 do około 10 a PO4 do około 0,5 i utrzymuj na takim poziomie uzupełniając ilości spożytkowane przez rośliny a nie powinieneś mieć zielenic czy sinic.

Polecam zapoznać się i stosować :)

viewtopic.php?f=46&t=31264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...