Skocz do zawartości

Uzdatniacz. Za każdym razem???


kamień
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytanie.

Czy po każdej podmianie wody należy dodawać uzdatniacz??

 

I jeszcze o nawożeniu.

Kupiłem nawóz do roślinek i tam pisze podawać (no załużmy 30ml) na 5dni. Czy ja musze go reguranie kupować. Załóżmy że butelka starzczy na 2razy nawożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

 

Czy po każdej podmianie wody należy dodawać uzdatniacz??

W ramach sprostowania, uzdatniacz do wody dodajemy, jak nazwa wskazuje do wody którą chcemy uzdatnić a nie po nalaniu niezdatnej wody do akwarium dodajemy do akwarium uzdatniacz :)

Następnie, daj sobie spokój z uzdatniaczami, wodę do podmian łap do miski, wiadra, beczki czy do naczynia jakie Tobie odpowiada w ilościach w jakich chcesz ją podmieniać, odstaw te wodę na 24 godziny tak żeby ulotniły się z niej wszystkie chlorki i inne paskudki które mogą się uwolnić w postaci gazowej. Po tym czasie masz gotową wodę do podmian bez uzdatniaczy czyli teoretycznie zdrowszą

I jeszcze o nawożeniu.

.Są różne szkoły nawożenia roślin ale w jednym punkcie się one zgadzają, jeśli raz obierzesz jakąś metodę nawożenia należy się jej trzymać i robić to regularnie. Co do podanych przez Ciebie ilości to chyba za małą buteleczkę nawozu nabyłeś albo dawka jest jakaś dziwna, sporadycznie się zdarza zużyć nawóz na 2 razy ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, to musi być mniejsza dawka, albo większa butelka, nikt by nie kupował nawozu co 2 tygodnie. Ja sobie kupiłem gold mixa rozrobiłem z litrem wody i mi to starcza spokojnie na pół roku.

A co ile podajesz nawóz?? Bo mi w sklepie gościu dal taki ogólny i na butelce pisze stosować raz na tydzień 5ml na każde 20l wody. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...