Jump to content

Uzdatniacz. Za każdym razem???


kamień
 Share

Recommended Posts

Mam dwa pytanie.

Czy po każdej podmianie wody należy dodawać uzdatniacz??

 

I jeszcze o nawożeniu.

Kupiłem nawóz do roślinek i tam pisze podawać (no załużmy 30ml) na 5dni. Czy ja musze go reguranie kupować. Załóżmy że butelka starzczy na 2razy nawożenie.

Link to comment
Share on other sites

hallo

 

Czy po każdej podmianie wody należy dodawać uzdatniacz??

W ramach sprostowania, uzdatniacz do wody dodajemy, jak nazwa wskazuje do wody którą chcemy uzdatnić a nie po nalaniu niezdatnej wody do akwarium dodajemy do akwarium uzdatniacz :)

Następnie, daj sobie spokój z uzdatniaczami, wodę do podmian łap do miski, wiadra, beczki czy do naczynia jakie Tobie odpowiada w ilościach w jakich chcesz ją podmieniać, odstaw te wodę na 24 godziny tak żeby ulotniły się z niej wszystkie chlorki i inne paskudki które mogą się uwolnić w postaci gazowej. Po tym czasie masz gotową wodę do podmian bez uzdatniaczy czyli teoretycznie zdrowszą

I jeszcze o nawożeniu.

.Są różne szkoły nawożenia roślin ale w jednym punkcie się one zgadzają, jeśli raz obierzesz jakąś metodę nawożenia należy się jej trzymać i robić to regularnie. Co do podanych przez Ciebie ilości to chyba za małą buteleczkę nawozu nabyłeś albo dawka jest jakaś dziwna, sporadycznie się zdarza zużyć nawóz na 2 razy ^^
Link to comment
Share on other sites

E, to musi być mniejsza dawka, albo większa butelka, nikt by nie kupował nawozu co 2 tygodnie. Ja sobie kupiłem gold mixa rozrobiłem z litrem wody i mi to starcza spokojnie na pół roku.

A co ile podajesz nawóz?? Bo mi w sklepie gościu dal taki ogólny i na butelce pisze stosować raz na tydzień 5ml na każde 20l wody. :?:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...