Skocz do zawartości

40x20x25h


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Posiadam akwarium profilowane o wymiarach: 40x20x25h (nie znam litrażu).

Jaką obsadę mogę do niego wpuścić?

Krewetki i bojownik odpadają, bo zwyczajnie mi się nie podobają.

Gupików też już nie chcę.

Czytałam dużo na forum, ale nie mogę się zdecydować :P

Proszę o propozycje, najlepiej takich rybek, których nie będę musiała bardzo długo szukać ;]

Z góry ślicznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile sztuk, ale jakiego konkretnie gatunku?

 

Jak chcesz dwa, to nie widzę innej opcji jak kilka gupików + kilka drobniczek. Przy czym gupiki, to najlepiej same samce. Optymalnie endlera.

 

PS: Doczytałem. Gupików nie chcesz, ale zastanów się nad tymi endlerami. Gatunek ciekawszy niż "pawie oczko":

http://www.google.pl/images?q=gupik+end ... 11&bih=453

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę gupików :(

Z podanego tematu podobają mi się:

 

szczupieńczyk karłowaty

razbory borneańskie

drobnoustek obrzeżony

 

Pięknie proszę o pomoc czy coś z powyższych będzie do siebie pasowało i w jakiej ilości tak żeby były zadowolone :)

 

P.s. Gupiki Endlera mogłyby w ostateczności być. No chyba, że z powyższych uda się coś połączyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Jak nie krewetki (nie rozumiem dlaczego nie podobają się) to może kilka raczków pomarańczowych Cambarellus Patscuarensis "ORANGE". Rosną do 4 cm, są pomarańczowe tak że widać je będzie, nie boją się ruchu przy szybie wręcz atakują oglądających, wymagań żadnych kosmicznych nie maja, 2 szt w baniaku 25 l spokojnie żyć w zgodzie powinno.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi ho

Odpada-będę mieć koszmary, że wyłażą z akwarium i podążają w moją stronę :P

ło matko, to rzeczywiście odpada :)

tooo może kilka małych przylg chińskich zwanych cudaczkami na dno bym polecił. Małe to to jest i dośc wolno rośnie a jak podrośnie wymienisz. http://dziki.2box.pl/temp/przylgi_x4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na rybkach nie znam, mam kilka różnych mniej lub bardziej egzotycznych w ilościach niby nie zalecanych. Niech się wypowiedzą znawcy. Z ciekawych rybek ale nie wiem czy nadających się do takiej wielkości zbiornika są Pseudomugile, Signifer czy też Gertrudae porażają wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bym się zdecydowała to po ile sztuk mogę zakwaterować u siebie uwzględniając, że chciałabym też przylgi chińskie(2-4szt.)?

 

Szczerze to gupiki tak średnio mi podchodzą. Bardziej podoba mi się szczupieńczyk karłowaty i gdyby można go było połączyć z razborkami borneańskimi to byłoby idealnie, ale nie mam zbyt wielkiej wiedzy na ten temat :( Liczę, że mi pomożecie!

 

A jestem z Dąbrowy Górniczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Odpada.

 

Więc co myślicie o tym:

 

Przylga chińska 3 szt. (czym mogę je karmić?)

Razborka borneańska 6 szt. (czy powinnam kupić tylko samce żeby się nie rozmnażały czy one się nie mnożą za bardzo i mogę kupić obie płcie?)

Gupik Endlera lub Drobniczka (3 samce)

 

Ujdzie czy nie ujdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Przylgi ogólnie tolerują każdy pokarm jaki osiada na dnie. Moje dostają wszystko to co dostają atye gabinensis czyli spiruline w tabletkach dla zbrojników hikari, crab cusine hikari, nano prawn jbl, jakieś tabletki przyklejane do szyby colortabin i vitabin, mam tez jakieś drobne granulki denne dla zbrojników mięsożernych. Mielą wszystko w zasadzie ale to nie są glonojady, tak że lizania szybek w nadmiarze nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Jak dla mnie obsada fajna, bo są tam przylgi :)

Sama ocenisz czy ryby się u Ciebie nie męczą, wielkościowo oraz temperamentem rybcie pokażą Tobie czy dokonałaś właściwego wyboru.

 

Odpada-będę mieć koszmary, że wyłażą z akwarium i podążają w moją stronę :P

Długo tentegowałem w głowie do czego mi ten opis pasuje i mimo że muzykę gdzieś w pamięci słyszałem i widziałem oczyma wyobraźni teledysk nie mogłem zaskoczyć co to było a dziś samo przyszło. Zespół nazywa się
Jeśli się obawiasz nocnych jazd nie oglądaj teledysku ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki dobrze, że to przebój wszechczasów, bo gdy był na topie to jeszcze mnie nawet nie planowali ;]

Ale wracając do tematu: gdzieś wyczytałam, że razborki lubią czarne podłoże.

Czy możecie mi coś polecić? Bo z tego co gdzieś wyczytałam to sztuczne żwirki się nie nadają, a nie wiem czy widziałam gdzieś inne. Jakby mi ktoś coś konkretnie podsunął to będę wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobać to się mogą nawet rekiny, ale przylgi to nie takie "mikro" rybki jak się wydają. ;)

Nie sprawdzałem nawet rozmiarów do jakich dorastają, ale widziałem je parę razy w sklepach. Są nieporównywalnie większe od takich drobniczek, czy endlerek, a dużo większych ryb od nich do takiego litrażu bym nie pakował. Do tego te ryby które widziałem w sklepach to na pewno młode osobniki, bo dorosłe ryby o pełnych rozmiarach to rzadkość w takich miejscach.

 

Podłoże - jakiekolwiek nie zmieniające parametrów wody. Z tych "podstawowych": czarny bazalt, biały kwarc, [najlepiej] żółty niezbyt drobny piach, żwir rzeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...