Skocz do zawartości

Problem z prądem.


Bas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W środę mają wyłączyć mi prąd na min 6h.

Obawiam się ,że po tylu godzinach to wszystkie bakterie mi padną w filtrach,czy to będzie restart filtracji?

Co do temperatury to mam nadzieję, że już słabo grzejące grzejniki poradzą sobie.

Jak się dobrze przygotować - ma ktoś jakieś pomysły?

A może wszystko będzie dobrze - no ale tyle godzin bez filtracji.

Szykuję po włączeniu prądu większą podmiankę wody- posiadam dwa akwaria 50l i 112l - to będzie walka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi kiedyś nie było prądu ponad 12 godzin i żadna rybka na tym nie ucierpiała. Bakterie nie siedzą tylko w filtrze, masz je w samej wodzie i podłożu jeszcze. Według mnie nic się nie stanie, Ja bym się nie obawiała. Jeśli masz UPS-a to tak jak pisał esku, podłącz go. Jeśli nie masz to też nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

W kwestii estetyczniej możesz dzień przed wyłączeniem zasilania opłukać filtr, żeby zmyć szlam z gąbek i ogólnie go lekko oporządzić, da to tyle że przy przywróceniu zasilania mniej brudu oderwanego z filtra trafi do zbiornika. A i więcej bakterii przez mniejszą ilość brudu w filtrze przetrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A i więcej bakterii przez mniejszą ilość brudu w filtrze przetrwa.

Albo mniej przez jego czyszczenie. Nie wiadomo. ;)

 

Jeśli to jednorazowa sytuacja, to jeszcze ok, ale gdyby działo się to regularnie to należałoby pomyśleć o jakimś dodatkowym źródle zasilania dla filtra.

 

Myślę,że to jednorazowy wybryk elektrowni, mieszkam tu od 2l i robią tak po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki do konkretnych tematów/artykułów które są istotne w danej dyskusji można wklejać. Problem jest wtedy gdy daje się np. linki do stron głównych "konkurencji". ;)

 

A skoro już się wypowiadam, to po PW domyślam się że chodzi o ten oto link:

http://4szyby.blogspot.com/2010/07/awar ... cznym.html

 

PS: Jakby na ten artykuł trafił jakiś początkujący i chciał polemizować z koniecznością działania filtra 24/7 to zaznaczam że jest tam opisana specyficzna sytuacja z jednorazowym wyłączeniem filtra. Przy takim czymś tragedii nie ma, natomiast gdybyśmy np. co wieczór wyłączali filtr na noc... wtedy to nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.

W środę ( po małym armagedonie - mam nadzieję, że nie ) napiszę jak to wygląda u mnie.

Jeśli ktoś miał jeszcze podobne problemy i chciałby jeszcze coś podpowiedzieć to zapraszam.

 

 

 

 

Podsumuje ten temat :

Na szczęście prądu nie było około 3h i nic złego w akwariach się nie wydarzyło.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...