Skocz do zawartości

czy to mieczyk?


Rekomendowane odpowiedzi

mam tam wpuszczonego mieczyka samca ale on niezbyt sie ta rybka interesuje a ostatnio

gania gupiki i powiem ze jak kilka dni temu wkeilam zdjecie tej ryby co dzisiaj to uslyszalam ze za dwa tygodnie urodzi a dzis niewiem juz po waszych opiniach czy to czasami nie samiec JUZ NIC NIE WIEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na 100% zmienniak plamisty ja tu nie mam żadnych wątpliwości ponieważ jest to też jedna z popularniejszych odmian barwnych tego gatunku i nieraz już tą rybe w sklepie widziałem, poza tym mieczyki mają troszke inną budowe,dla kogoś kto nie tylko trzyma te rybki w akwa ale bardzo się nimi interesuje rozróżnienie jej od mieczyka nie stanowi problemu.

Poza tym to jest samica.No i warto dodać że PLATKA nie istnieje,nie ma takiego gatunku bo co nazywasz platką xiphophorus maculatus czy xiphophorus variatus.

Oczywiście dużo osób ciągle nie wierzy że to zmienniak wielobarwny więc poniżej zamieszczam dowód,tylko ta odmiana ma wydłużona płetwę grzbietową

http://www.akwafoto.pl/jakwafoto2/core/ ... ty=gatunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Do tej pory moje gupiki i mieczyki pływały w dwóch różnych akwariach. Parę dni temu wpuściłem parę mieczyków do akwa z dwiema parami gupików. Byłem pewien, że młodemu narybkowi zarówno gupików jak i mieczyków nic nie grozi ale się zdziwiłem: zauważyłem, że mieczyki ganiają po akwarium dwa nowo narodzone gupiki. Czy mogę się spodziewać, że gupiki zjedzą również narybek mieczyków? Czy to normalne? Wydawało mi się że i gupiki i mieczyki są łagodnymi gatunkami ryb i nie będą nawzajem podjadać sobie narybku. Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...