Skocz do zawartości

Obsada 100l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Aktualnie posiadam akwarium 52l z obsada: 3x mieczyk(2 samce i 1 samica), 3x kosiarka, 2x bocja siatkowana, 2x kirysek (1 lamparci i 1 spiżowy), 1x glonojad, 1x barwniak czerwonobrzuchy, 1x brzanka wysmukła, 1x labeo; no i zamierzam taka obsadę przenieść do 100l. Wiem, że aktualnie jest fatalna obsada, ale czy w tych 100l będzie już dobrze?? Chciałbym dokupić jeszcze 1 mieczyka samice, 2x kirysek lamparci, 2x kirysek spiżowy i 1x brzanka wysmukła. Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego gatunku jest mój glonojad, jest on pomarańczowo-brązowy( dołączam zdjęcie), ale wiem tyle, że one pozostają małe. Kupiłem akwarium 126l no i zamierzam przerzucić wszystkie ryby z 52l, mimo rady Madzik, ponieważ kosiarki, bocje i labeo mam już od około roku w tym 52l i żyją. Jak na razie labeo czasami goni się z brzanką i jest jeszcze bardzo mały. Brzanki wysmukłe nie powinny żyć w ławicach, więc myślę że jeśli dokupię tego jednego to będzie git. A jeśli chodzi o inne ryby to dokupie te 2 samice mieczyka i 2 kiryski. W sumie ryb będzie 19, czy nie będzie za dużo jak na 126l??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Od kiedy brzanki wysmukłe nie żyją w ławicach ? To, że nie poruszają się tak jak brzanki mszyste lub sumatry to nie znaczy, że lubią żyć w pojedynkę. To są jak najbardziej ryby ławicowe, choć zazwyczaj dobierają się w pary lub małe grupki.

 

nemo130: Patrzysz trochę na datę? Odpowiadasz na post napisany praktycznie rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...