Skocz do zawartości

[54l] Pierwsze akwarium


Recool
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moje pierwsze akwarium, licze na szczerą ocene oraz obiecuje ze na tym akwarium moja przygoda z akwarystyką sie nie skończy ;p

 

Filtr:

AQUAEL FAN-1

 

Oświetlenie:

2x18 chyba Philipsa

 

Obsada:

8x neon inessa

2x otosek

 

Rośliny:

Moczarka

reszty niestety nie znam

 

Chemia:

Dajana Proflor

mikro i makro

 

Nawożenie:

Bibrownik

 

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz niezbyt dobrej obsady i mało wydajnego filtra, jest całkiem przyjemnie.

 

Proponowałbym tak jak poprzednik - wymienić zupełnie nienadające się tutaj kosiarki na otoski. Dodatkowo możesz dokupić kilka neonów i jeśli chcesz coś większego np. bojka.

 

Filtr najlepiej byłoby zamienić na kaskadę [FZN1 lub lepiej 2], albo dobry wewnętrzny, czyli przynajmniej Turbo 350. Polecam jednak to pierwsze rozwiązanie.

 

Na Twoim miejscu dołożyłbym jakąś "ścianę" z roślinek na 3-ci plan i będzie fajnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tych otosków dokup. Powinno ich być przynajmniej 6. ;)

Wbrew pozorom, te rybki są stadne. ;)

 

Filtr, zależy jaki. Jeśli ma regulacje wydajności to nie widzę żadnych przeciwwskazań. Jedynym problemem jaki może wystąpić jest problem natury estetycznej... dlatego doradziłem wcześniej kaskadę. ;)

 

Co do roślin, przy takim świetle, co2, nawożeniu utrzymasz prawie wszystko. Z takich podstawowych roślin nadających się na tył przychodzi mi na myśl rotala i nurzaniec. Więcej gatunków na pewno doradzą forumowi spece od zielska. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do podłączenia co2 do filtra - chodzi wam żeby nie dawać wężyka do kostki lipowej tylko dać tam gdzie jest regulacja wężyka na filtrze i zastosować trójnik do wężyków ?? I czy filtr musi być włączony czy wyłączony jak ma się kubełek a jak włączony to czy trzeba go czyścik ( gąbkę ) co tydzień ?? Pytam bo mam filtr wew nie potrzebny do 112 l i bym go wykorzystał Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz wężyk od CO2 do trujnika drógi wężyk też do trójnika i drugą koncówke do filtra tam gdzie masz wirniczek trzeci otwór w trójniku zostaw otwarty oczywiscie trójnik musi być zanurzony w akwarium filtr bedzie zasysał i wode i co2 i rozpylał na całe akwarium. filtr musi być włączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...