Skocz do zawartości

Jeden filrt = dwa zbiorniki


Viennaya
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam w dostawienie nowego nano i kombinuję jak pozbyć się paskudnego filtra z akwarium. Wymyśliłam żeby postawić jeden filtr kubełkowy i podłączyć go jakoś do dwóch krewetkariów. Sprawę komplikuje nieco fakt że byłoby to 20l i 30l, a więc akwaria a różnych wysokościach i objętościach. Próbował ktoś czegoś takiego? Zastanawiam się jak to skonstruować żeby zapobiec ewentualnemu przelaniu się mniejszego zbiornika. W ostateczności mam szanse połączyć dwa zbiorniki 30l, ale wymagałoby to robienia słodkich oczek to mojego faceta aby się podmienił zbiornikiem :P no i oczywiście rozbierania dwóch zbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, skończyłam liceum :P bardziej niż zasada naczyń połączonych nurtuje mnie część techniczna z dzieleniem wężyka i jego średnicą, powinna być różna? Jeśli tak to jaka dokładnie różnica? A co do praktycznych rzecy, gdzie można kupić i jak wygląda (poza tym że ma 3 dziurki) taki rozdzielnik, musi spełniać jakieś warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sprytne ale:

- w obu zbiornikach mają być różne gatunki OSOBNO, wolalabym zeby się nie kundlily :P

- odpada ze względów estetycznych (nie po to stawiam nano żeby je kleić)

- co ja zrobie na tych pare tygodni z krewetkami? "mamo nie korzystamy z umywalki w tym tygodniu, trzymam tam moje blue tigery"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Obawiam się, że podłączenie dwóch zbiorników do jednego kubełka nie zadziała tak jak byś tego oczekiwała. Woda będzie sobie chętniej śmigała tam gdzie będzie miała łatwiej w obie strony czyli i in i out, przypuszczam że nie da się tego w żaden rozsądny sposób ustawić tak aby była brana i dolewana w sposób proporcjonalny. Jesteś skazana na osobne filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wymyślał tylko kupił 2 kaskady FZN1 i wszystko gra

Uwielbiam takie wyczerpujące, niekonstruktywne wypowiedzi. To akwarium musi być zamknięte więc kaskada odpada (ma szklaną pokrywę). Ale mam już chyba pomysł. Pokonsultuje sie jeszcze w zaufanym sklepie i jak zmontuje to się pochwale niedowiarkom :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez równych poziomów wody w zbiornikach i "z mostkowania" zbiorników (u-rurką czy peszlem o średnicy przynajmniej 32 mm)nawet przy założeniu trójników i 4 węży z 4 zaworami(czyli rozdzielenie wlotu i wylotu na oba zbiorniki,ustawienie początkowe zaworami pod każdy jest to rozwiązanie do dnia w którym nie przytka się któryś z wlotów i masz zalane mieszkanie,dlatego niezbędny jest w tak maleńkich zbiornikach jak Twoje równy poziom wody i bezpiecznik (zalany łącznik do niwelowania różnicy poziomów wody.Stosowałem niejednokrotnie w większych zbiornikach hodowlanych dodatkowo 1 kubeł nawet do trzech zbiorników pobór wody z najmniejszego wylot do największego ale zbiorniki "spięte"zalanymi peszlami o łącznym przepływie średnicy 96 mm przy wydajności kubła ponad 1000l/godzinę różnica poziomów wody między zbiornikami wlotowym a poborowym wynosiła 5 do 10 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...