Jump to content

Akwa 8l

Recommended Posts

Witam kuzyn mi podrzucił akwarium 8l.

Co mogę do niego dać . Chodzi mi o obsadę ? Jakies krewetki czy coś. Wymiary " wysokość 20 długość 26 szerokość 16"

PS. Proszę nie pisać że mały baniak bo mi nie chodzi o to tylko o obsadę.

To co napisałeś to głupota. Gupiki minimum 20l. Neony minimum 40cm akwarium. Danio minimum 72l. Tu jedynie krewetki i ślimaki.

Ludzie dbajcie by wasze poprawki były poprawne.

40cm to standardowe 20-30l. Dla neonów min. to 50cm długości akwarium czyli co najmniej 40l, zalecane 60cm czyli 54-63l.

72l ma tylko 60cm długości tyle co wspomniane wyżej 54l-63l. Dla danio min. to 80cm czyli co najmniej 90l.

• 2 weeks later...

Idąc tym tokiem rozumowania to bojownik byłby bardziej zadowolony ze szklanki 200 ml niż z kubeczka sklepowego 100 ml? Do 8 l tylko kilka krewetek i jakieś mniejsze ślimaczki. W 8 l bardzo trudno na dłuższy czas utrzymać stałe parametry wody, temperaturę.

Bojownika można trzymać w wodzie o temp. pokojowej... a parametry wody to z tego co wiem to jest bardzo wytrzymała ryba i przeżyje nawet w "kranówie". Tak jak wcześniej pisałem, można mu wrzucić coś zeby czuł się lepiej ale nie oznacza to że padnie gdy nie bedzie mial "parametrów wody" oraz "odp. temp"

hallo

Sonny proszę Cię czytaj i postaraj się przed przyswojeniem teoretycznej wiedzy z zakresu na który się wypowiadasz nie zabierać głosu. W swoim topicu pokazałeś że można wpuścić ryby do świeżo zalanego baniaka pomimo tego że Atreyu podał Tobie komplet istotnych linków z wiedzą do przyswojenia której nie użyłeś.