Skocz do zawartości

Jaki filter


Łukasz:)
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie tak.

 

 

Robiłem sobie taki mały teścik z moim eheimem to poniżej akwa tak normalnie to było oki, na tym samym poziomie też oki, podniesiony nad akwa też było oki. Warunek jak ma by podniesiony to 100% szczelności.

 

 

 

Na dzień dzisiejszy mój eheim stoi na tym samym poziomie co akwa i działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu rozpatrzyłbym jaszcze Fluvala 305 lub Tetrę ex1200. Ja przerabiam właśnie temat z JBL i drugi raz bym się w niego nie pchał a kupiłem bo był parę groszy tańszy od Fluvala i teraz żałuję. W przyszłości mam zamiar kupić akwarium 240l i tu rozpatrzę miedzy Fluvalem 405 a Eheimem Profesionnal 3 2027.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup tetre ex 700 super filtr sam go mam

 

Nie kupuj. Po dłuższym czasie użytkowania cieknie!

 

 

 

Ja bym brał mimo wszystko JBL. Masz 4 lata gwarancji i jak była by poważniejsza usterka to wysyłasz im tam i oni robią swoje.

 

 

 

JBL ogólnie jest bardzo dobrym filtrem. Miałem okazję go zakłada u kumpla i wszystko jak do tej pory (rok) jest oki. Filtr był raz czyszczony.

 

 

 

 

Jak byś miał kasę to:

 

Z własnych testów, z całą pewnością polecam Eheim 2026. Mam i 100% satysfakcji.

 

Unimax 500 też jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200l to fluval 305 a nie 205 lub tetra ex1200. a co do tego Jbl to u mnie po paru miesiącach nie chodził już tak cicho jak na początku,a jest dobrze odpowietrzony. Przepuszcza syfy przy pierwszym koszu od góry po mimo zastosowaniu uszczelki przysłanej przez serwis moim zdaniem jest za cienka.Więcej na ten temat można poczytać w necie. Ja już nie będę się rozpisywał wystarczy wpisać w wyszukiwarce problem z JBL z serii e. P mimo że to niemiec ma kilka niedoróbek i co z tego że ma 4 lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirnik nie jest uszkodzony rozbierałem go. Nie ma na nim pęknięć i śladów znacznego zużycia. Obsadzony jest prawidłowo. Wyśle filtr do serwisu i co będę musiał czekać dwa tygodnie na naprawę czego? Trzeba mieć jeszcze drugi filtr w zapasie. Chyba w końcu się zbiorę i sprzedam go po dwóch latach użytkowania. A w tetrach padają uszczelki głównie w ex 2400(za duża moc)a nie w ex 1200. Zresztą o uszczelki trzeba dbać. Smarować wazeliną techniczną albo specjalnym smarem na bazie slikonu po każdym otwarciu filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tetrę od półtorej roku, (jeszcze stary model) niby gorszy, nigdy nie miałem z nim problemu z tym że ex700 na pewno za słaby do 200L, ja mam go w 120 i jest dla mnie za mały.

 

Polecał bym Ci, albo tetre ex1200, albo fluvala 305 lub nawet lepiej 405, generalnie czym większy tym lepiej.

Ja ostatnio w 270 podłączyłem 2x 405 i jest bardzo dobra filtracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...