Skocz do zawartości

Sumik szklisty


skn87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Przyłączam się do tematu. Interesuje mnie, czy te rybki zjadają inne rybki i krewetki. Przeczytałem na superakwarium info o nich i kupilem 7 sztuk we wtorek. Po zakupie poszukałem jeszcze info o nich w internecie i niektórzy twierdzą, że zjadają one inne rybki (nawet znalazłem info, że potrafią zjeść neonki?). Miałem ok 60 sztuk gupików 1 cm długości i dzisiaj pozostało już tylko ponad 10 sztuk. Czy to ich wina?

 

Obsada:

gupiki,neony, zbrojniki niebieskie, molinezje, otoski.

 

Zbiornik:

100x40x50 (200l.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla sumika szklistego Kryptopterus minor wystarczy akwarium min 80 cm. One są znacznie mniejsze niż Kryptopterus bicirrhis. Dorastają do 8 cm. Trzymać należy w grupie jak największej. Pięknie wyglądają w zasadzie w ławicy ale minimalna ilość to 6, 7 szt. Zawsze trzymają się razem choć u mnie jeden ma swoje miejsce i nie pływa z innymi czasem.

Co do zjedzenia neonków to jest to możliwe bo z moich obserwacji wynika, że zachowują się jakby były prawie ślepe i szukają pokarmu tylko przy użyciu swych wąsów i zmysłu elektrycznego. U siebie nie zauważyłem by zjadły cokolwiek żywego. Są b. zwinne i szybkie więc bez problemu dogonią małą rybkę a otwór gębowy mają duży jak pyszczaki (w sumie to sum).

Gupiki raczej zostały zjedzone przez molinezje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje raczej odpadają, bo są dwie (parka). Gupiki były od urodzenia z nimi i nie znikały (Liczyłem je tak mniej-więcej). Po zakupie tych sumików dopiero znikły.

 

Chyba będę podawał im ochotkę i oczlika na noc, to może się uspokoi.

Podawanie mrożonego pokarmu raczej nie zniechęci ryb do skubnięcia narybku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. zauważyłem, że one siedzą cały dzień za korzeniem w jednym miejscu, a dopiero wieczorem gdy zgaszę światło w akwarium, a w pokoju jest zapalone, one zaczynają buszować. Dlatego mrożonki podam przed zgaszeniem światła. Może jak się najedzą to im ochota na gupiki przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...