Skocz do zawartości

Bardzo ważne pytanie!!!!!!!!!!


ecnad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałem wszystkich przywitać z racji, że jest to moj pierwszy wpis na tym forum:)

Można powiedzieć, że nie jestem początkującym akwarystą bo ok 4 lat temu miałem już baniak 200 litrow, ale z powodu przeprowadzki zmuszony byłem z cięzkim sercem go zlikwidować. Ale do rzeczy... w związku z tym, ze pojawiła się znów możliwość reaktywacji piszę tu. przeprowadzam się do nowego mieszkania na 1. piętrze i mam takie pytanie czy 112l z całym osprzętem i bajerami (kamienie, woda, waga własna) nie zrobi poważnych szkód w konstrukcji np. podłogi, tzn. w mieszkaniu są nowe panele i boje się, że ciężar całości może wgnieść je, albo co gorsza uszkodzić strop, albo inne ważne elementy. Mieszkanie jest wynajmowanie, wiec się o to trochę boję. Czekam na poważne odpowiedzi. Z góry dziękuję za wszelki wkład i pomoc.:):?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tak nie da się ocenić czy coś się stanie czy nie. Wszystko zalerzy od konstrukcjii podłogi.

Moje akwarium jest ułożone w poprzek belki podpierającej podłoge, co na 1 piętrze bliku być też musi. Na tym forum tylko nieliczni mogą to ocenić. Radze zasięgnąć porady specjacisty od paneli podłogowych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne to twoje pytanie. nawet jeśli akwa 112l wraz ze stolikiem i wyposażeniem będzie ważyło 150kg --- to tyle co dwie dorosłe osoby stojące obok siebie, nie wydaje mi się żeby pod dwiema osobami zarwał się strop. bez obaw :D

poza tym sam mam akwa 112l na panelach w pokoju na piętrze. a jak sam stanę obok niego przy założeniu że akwa waży 150kg plus moje 100kg to razem 250kg i nic panele całe na parter nie spadłem )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne to twoje pytanie. nawet jeśli akwa 112l wraz ze stolikiem i wyposażeniem będzie ważyło 150kg --- to tyle co dwie dorosłe osoby stojące obok siebie, nie wydaje mi się żeby pod dwiema osobami zarwał się strop. bez obaw :D

 

dzięki. dokładnie taki sam przykład mi dzis przyszedł do głowy, ale dwie stojące osoby to nie top samo co zbiornik stojący w tym samym miejscu przez 24/7/31...

muszę zasięgnąć opini specjalisty od paneli:P

dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

112 nie powinna spokojnie ustać .Mieszkam w bloku na 1 piętrze i stoi u mnie 2x 200 i 72 .Uważaj przy czyszczeniu ,żeby nie narozlewać wody (po pewnym czasie może wypaczyć panele i np zniszczyć tapetę, ale jest to kwestia raczej lat). Sprawdź tylko wypoziomowanie podłogi w miejscu gdzie planujesz postawić bo na własnym doświadczeniu wiem ,że z tym bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio o tym myslałem. zrobiłem sobie remont w pokoju u teściów, położylem panel i baniak na komedzie 126l. Z ta podłoga był problem 0,5cm róznicy musialem wypoziomować. Z tego co mi mówiono stropy w blokach mają liczone 200kg na m2 przy scianach nosnych. Mam teraz w remoncie własne mieszkanie i planowałem postawic baniak 350-450l przy ścnianie nosnej ale nie wiem jak z tym stropem przy tym ciężarze by było ;/ 240l napewno mozna ale co z wiekszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robił ktoś z was imprezę w domu(ewentualnie był na takiej),nie mówię o herbatce u cioci?

20 osób "tańczących"-szalejących cała noc.

Czy ktoś wpadł do sąsiada?

Nie przesadzajcie,przy drewnianym stropie bym się zastanawiał,ale w bloku śmiało 500L bym postawił.

A co do paneli,to na 100% się nie wgniotą,jedyny problem to jak ktoś napisał chłonięcie przez nie wody jeżeli sie coś porozlewa.Wtedy będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie juz nie boje

najwyzej stelaz pod akwa postawie na jakichś filcowych podkładkach.. a na rozlewanie bede uwazał.. pozatym mieszkanie jest podobno ubezpieczone, ale mam nadzieje ze za mojej kadencji nie trzeba bedzie po nie sięgac...:P:P

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam 350l w bloku na 6 pietrze, na podłodze panele.

Sąsiadka mieszkająca piętro niżej ma 450l baniak postawiony.

Ecikgfc ma 600l w kamienicy, drewniany strop.

 

A Ty chcesz zalać 112l i się martwisz? ;)

Stawiaj i nawet się nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...