Jump to content

Statecznik T8 2x18w


Recommended Posts

mam pytanie jaka jest prawidłowa temp pracy takiego statecznka (magnetyczny) ,bo u mnie w pokrywie bardzo sie grzeje ,sądze że jest powyżej 60-70 stopni albo i lepiej bo go dotknąć nie mogę ,dlatego jeżeli ktoś ma pokrywe orginał do 112 l i taki statecznik to niech sprawdzi .

Link to comment
Share on other sites

a można zamienić na taki sam tylko elektroniczny ?

1. Maksymalna normalna temperatura pracy statecznika magnetycznego to 130 stopni celsjusza. Sugeruje stosować radiator :))).

2. I tak i nie.

Można zmienić na statecznik elektroniczny, jednak będzie to wymagało dodatkowej pracy (czytaj kabli) i/lub innego rozmieszczenia cześci w pokrywie ze względu na wymiary.

3. Nie w pokrywie ponieważ elektronika nie toleruje wilgoci, nawet niewielkie jej ilości znacząco zmniejszają żywotność komponentów.

Link to comment
Share on other sites

hallo

Plan zacny ale nadal będziesz więził temperaturę pod deklem, która latem będzie mocno podgrzewać wodę, zmień to na elektronikę ze świetlówki energooszczędnej, którą następnie możesz "okleić żywicą epoksydową" lub innym czymś żeby to uszczelnić od wilgoci.

Link to comment
Share on other sites

pokrywę nad statecznikiem to mam zdemontowana ,mała przestrzeń zostawiona aby była wymiana cieplna ,obawiam się o spód aby nie wpadło do akwa i wielkie bum rybki 220 -230 v porażone :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...