Skocz do zawartości

rybki jak landrynki


Rekomendowane odpowiedzi

Na 100% mogę powiedzieć iż są to Danio Pręgowane (opis: http://www.superakwarium.pl/danio-pregowany-id438.html ) gdzieś wyczytałem że te różowe to po prostu wyhodowana odmiana domyślam się że podobnie może być z kolorem jaskrawo zielonym i żółtym ale nie dam głowy. Moim zdaniem to troszkę przesadza natura i tak stworzyła te rybki niezwykle urodziwymi i aż takie udziwnienia nie są im potrzebne dla mnie wyglądają tak jak stwierdził przedmówca jakby je ktoś sztucznie zabarwił a nie oto przecież chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są danio pręgowane,odmiana czerwona i zielona jest już w polsce bo obie widziałem już w sklepach i też wydaje mi się że to odmiany uzyskane w hodowli.

Tak to jest na 100% danio sa one sztucznie wychodowane czytalem o tym... Jego cecha jest to iz wraz z pogarszaniem sie parametrow wody zaczyna delikatnie swiecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Danio był dotychczas szczodry dla naukowców, chętnie odpowiadając na nasze pytania i spełniając nasze życzenia. Nowe technologie rozwinięte w ostatnich latach, które pozwalają na uwidocznienie poszczególnych typów komórek (neurony, fotoreceptory) i narządów (trzustka, jelito) w żywych zarodkach, rozpoczynają erę kolejnych poszukiwań genetycznych mutantów. Rybka jest gotowa do ujawnienia kolejnych tajemnic rozwoju.

 

To są zmienione genetycznie danio pręgowane. I niesety te sztuczne barwienie sprawia, że żyją o WIELE krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...