Skocz do zawartości

-60l DWA PROBLEMY-


zuzanna259
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Moje rybki to:

2x gurami dwuplamista (parka)

2x teleskop

2x sum rekini

2x brzanka renkinia

3x neonka

3x kirysek

2x glonojad

1x bojownik

1x skalar

2x sum

Akwarium 60l pewnie jest za małe nie wiem jakie najlepiej kupic jaki i do tego cały niezbędny sprzęt.Rybki oraz akwarium (filtr i pompka także) dostałam i szczerze to nie mam dużej wiedzy w dziedzinie akwarystycznej ;( a do tego sumy oraz teleskopy mają ospę więc kupiłam ICHTIO z Tropical robię według instrukcji producenta ale czy potem z tą wodą i rybkami wszystko będzie ok? bo przecież jakaś częśc tego leku zostanie i czy tylko ten preparat wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz stałą temperaturę? A jeśli tak to jaką?

 

 

Witam wszystkich :)

Rybki oraz akwarium (filtr i pompka także) dostałam i szczerze to nie mam dużej wiedzy w dziedzinie akwarystycznej ;( a do tego sumy oraz teleskopy mają ospę więc kupiłam ICHTIO z Tropical robię według instrukcji producenta ale czy potem z tą wodą i rybkami wszystko będzie ok? bo przecież jakaś częśc tego leku zostanie i czy tylko ten preparat wystarczy?

Jeśli postępujesz według instrukcji to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie ma żadnych szans na utrzymanie tych ryb przy życiu w tym litrażu .Masz 1 rybę na 3 litry wody w dodatku zimnolubne karasie (welony )nie nadają się do trzymania z rybami tropikalnymi.Na te ryby co masz to przynajmniej 800l zbiornik i bez karasi.A teraz moja rada ,dałaś ichtio na ospe ok. następnie zero karmienia,napowietrzanie na full,temperatury ze względu na mały litraż i na welony nie podnoś powyżej 25 stopni podmiany wody co 3 dni 50% i uzupełnianie leku aż do ustąpienia objawów ospy.Następnie szukanie kogoś kto przyjmie część Twoich ryb bo do twojego litrażu nadają się jedynie bojownik,neonki i ewentualnie kiryski.Światła nie zostawiaj na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wielkość akwarium ale o dobrze dobraną obsadę i w konkretnej ilości rybek.

To dajcie radę czy faktycznie mam się pozbyc rybek czy podzielic na 2 akwa i po ile litrów i ew których rybek z pewnością muszę sie 'pozbyc'
Tak obrazowo/przykładowo:

 

Sumik rekini:

http://www.google.pl/url?source=imgres& ... Sb9b-hGi0A

 

Welonki:

http://www.google.pl/url?source=imgres& ... 1OKdfTmxZQ

 

Brzanki rekinie też rosną spore [30-35cm], niektóre popularne gatunki "glonojadów" dorastają do pół metra [ http://www.google.pl/url?source=imgres& ... I1FmQUjB1Q ], niesprecyzowane sumy też mogą rosnąć gigantyczne. Obecne akwarium ma wymiary 60x30, 200l będzie miało może 100x40. Porównaj to do wymiarów ryb.

Sama widzisz. Nie akwarium, albo dwa - tylko basen jak już... ;)

 

Rozumiem że Twoja obsada to pewnie rady sprzedawcy + brak sprawdzania informacji o rybkach przed ich zakupem. Do oddania wszystko prócz bojka, neonek [te do dokupienia] i kirysków jeśli to pandy, lub pigmeje. Nie martw się, prawie każdy akwarysta tak zaczynał. Jak już zrobisz porządek z obsadą to będzie już z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdechły mi 3 neonki i brzanka rekinia a reszta ryb jakaś apatyczna tak od wczoraj jak im podałam lek na ospe mam nadzieję że więcej ryb nie umrze

 

Edit:

 

Tu nie chodzi o wielkość akwarium ale o dobrze dobraną obsadę i w konkretnej ilości rybek.

To dajcie radę czy faktycznie mam się pozbyc rybek czy podzielic na 2 akwa i po ile litrów i ew których rybek z pewnością muszę sie 'pozbyc'
Tak obrazowo/przykładowo:

 

Sumik rekini:

http://www.google.pl/url?source=imgres& ... Sb9b-hGi0A

 

Welonki:

http://www.google.pl/url?source=imgres& ... 1OKdfTmxZQ

 

Brzanki rekinie też rosną spore [30-35cm], niektóre popularne gatunki "glonojadów" dorastają do pół metra [ http://www.google.pl/url?source=imgres& ... I1FmQUjB1Q ], niesprecyzowane sumy też mogą rosnąć gigantyczne. Obecne akwarium ma wymiary 60x30, 200l będzie miało może 100x40. Porównaj to do wymiarów ryb.

Sama widzisz. Nie akwarium, albo dwa - tylko basen jak już... ;)

 

Rozumiem że Twoja obsada to pewnie rady sprzedawcy + brak sprawdzania informacji o rybkach przed ich zakupem. Do oddania wszystko prócz bojka, neonek [te do dokupienia] i kirysków jeśli to pandy, lub pigmeje. Nie martw się, prawie każdy akwarysta tak zaczynał. Jak już zrobisz porządek z obsadą to będzie już z górki.

ja wyczytałam na necie że a akwariach sum rekini urośnie do 40 cm faktycznie mogą byc i większych rozmiarów ale środowisku naturalnym a i teleskopy nie są gigantyczne a że są przypadki większych okazów...cóż mam nadzieję że mi taki nie urośnie.

 

mandy29: Edytuj posty a nie pisz jeden pod drugim. Poza tym w tym dziale dyskutujemy o obsadach. Jeśli masz problem z chorobą ryb, załóż temat w odpowiednim dziale. Jeszcze jedna wzmianka o chorobach a nie obsadzie i zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyczytałam na necie że a akwariach sum rekini urośnie do 40 cm faktycznie mogą byc i większych rozmiarów ale środowisku naturalnym a i teleskopy nie są gigantyczne a że są przypadki większych okazów...cóż mam nadzieję że mi taki nie urośnie.

40cm w akwariach? Bo nikt nie hoduje je w tak gigantycznych baniakach by mogły się normalnie rozwijać.

Urosną na tyle duże żeby mieć bardzo ciasno i na tyle małe żeby skarłowacieć.

Wychodząc z tego założenia można by wpuść do akwarium narybek karpi...

Oddaj rybki do większego domu, w takich warunkach tylko się męczą.

Już Ci padają, pora działać, a nie tylko czekać i patrzeć co się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...