Skocz do zawartości

Jaka śwetlówka?


Rekomendowane odpowiedzi

8000k jest oczywiście lepsza ;)

Wylumacz nam dlaczego jest lepsza- bo ma wiecej Kelwinow czy dlatego ze daje rozowa poswiate(ale to chyba nie stanowi wyznacznika lepszosci czy gorszosci jednej nad druga)?a kolor jaki daja to chyba sprawa indywidualna plus to czy to jest swietlowka podstawowa czy dodatkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam mam akwarium 72l i nie wiem jaką śwetlówke zastosować.Czy 8000k czy 6500k?zbiornik z pewną ilością anubiasów i microsorium oraz zwartkami i lotosem.

Jak przy anubiasach, microzorium i zwartkach wystarczyło by standardowe oświetlenie, tak lotos jest rośliną o większych wymaganiach świetlnych. Więc może tu nie jest większy problem 6xx czy 8xx ale ile masz wat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000k jest oczywiście lepsza ;)

Fakt faktem jest taki że przy 8000k rośliny rosną nieco lepiej niż przy np 4000k tylko należy się zapytać o cenę świetlówek. Profesjonalne akwarystyczne świetlówki kosztują nawet do 150zł za sztukę a najzwyklejszą świetlówkę domową kupimy za kilkanaście złociszy. Należy więc sobie zadać takie pytanie czy za taki minimalny efekt chce się tyle zapłacić.

 

Sam jestem zwolennikiem mieszania źródeł światła o różnych barwach. W moim 54l zastosowałem 1x11w/8000k i 1x11w/6500k(obecnie z przyczyn technicznych zamieniona na 26w 2700k). Jak wróci mi z gwarancji moja 6500k to eksperymentalnie dołożę jeszcze 9w/10000k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...