Jump to content

System CO2 - Jak to podpiąc


Recommended Posts

właśnie zrobiłem zacier 0,5L wody 2szklanki cukru 1/4 drożdży

próbuję to oczywiście na samej wodzie w osobnym akwarium i muszę wam powiedziec, że proces się już zaczął bąbelki idą po dyfuzorze. Tylko zastanawia mnie czy to nie zaszkodzi rybą :roll: bo co2 przechodzi od razu do dyfuzora i do akwarium bez oczyszczenia w czystej wodzie.

 

Tak to działa jak na filmiku

Link to comment
Share on other sites

hallo

Do CO2 bardziejsza była by kostka lipowa niż kamień aczkolwiek obydwa będą puszczać duże bąble w miejscu podłączenia plastikowej rurki. W sumie to ta drabinka z zestawu też jest całkiem rześka tylko bąble lecące są nazbyt okazałe :)

 

Jeśli dobrze pamiętam fajny dyfuzor robiło się ze strzykawki i zabitego w miejsce tłoczka kawałka kołka z lipy czy innego mało żywicznego suchego kawałka drzewka.

Link to comment
Share on other sites

Kamień napowietrzający się nie nadaje bo wydobywają się zbyt duże bąble.

Kostka lipowa lub dyfuzor ze strzykawki

Tyle ze ja zakupiłem 2 kostki i się okazało że lepsza mgiełka się wydobywa z dyfuzora własnej roboty, czyli ze strzykawki

Link to comment
Share on other sites

Teraz sprawdzilem Ph wody i działa ten System Co2.

Woda w ogólnym akwa ma Ph 6,5 a w tym testowym gdzie jest podłączony system woda ma Ph 5,5

 

To dobrze czy źle?

To zależy jakie masz KH ale dobrze , że to jest w zbiorniku testowym bo przy spadku Ph o 1,0 to prawie na pewno za duża dawka CO2.

 

p.s.

 

Szanuj nasz język - piszemy np. "zaszkodzi (tym) rybom" (komu? czemu?) lub np. "mam problem z (tą) rybą" (z kim? z czym?)

Link to comment
Share on other sites

Koledzy wcześniej pisali, że drabinka jest zła. Według mnie to nie prawda. Może o 15% mniej skuteczna niż kostka lipowa ale co2 rozpuszcza. Do rozpylania polecam również jakiś mały filtr wewnętrzny.

 

 

 

Co do samej bimbrowni to mógłbyś zrobić jeszcze filtr (butelka z wodą).

 

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

to prawie na pewno za duża dawka CO2.

No możliwe. Ja zrobiłem zacier z: 0,5L wody 2 szklanek cukru i 1/4 kostki drożdży i testuje to w akwarium 30L więc może byc to za dużo jak na ten zbiornik. Później sprawdze Ph zobaczę czy się coś zmieniło.
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...