Skocz do zawartości

Czy farba olejna może zaszkodzić?


mordimer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej - mam nieco nietypowe pytanie. Zrobiłem sobie tło strukturalne ze styropianu.

 

Po jego ukształtowaniu pomalowałem całość w trzech kolorach farbami olejnymi.

 

Minął już prawie tydzień, a tło, mimo że już od kilku dni jest całkiem suche emituje jeszcze bardzo intensywny zapach.

 

Jak długo taka farba traci zapach no i co najważniejsze, czy może zaszkodzić to w jakiś sposób rybkom?

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przymierzałem je już i nie mogę się doczekać kiedy dam je na stałe bo prezentuje się za moim akwarium całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepiękne te Twoje tło... ale do swojego akwarium nie włożył bym tła olejną farbą malowanego.... Myślę że może zaszkodzić. z kąt pomysł na na olejną farbę? Na forum jest chyba temat o tym jak zrobić tło...użyj opcji :szukaj:

No dzięki ;-) ale ja nie zamierzam wkładać go do akwarium tylko za akwarium (chyba że źle Cię zrozumiałem). A pomysł był taki ponieważ akurat takie farby miałem na stanie.

Opcji szukaj użyłem nie raz i nie dziesięć (praktycznie bez przerwy szperam, ale dzięki za radę). Farba olejna pojawia się od czasu do czasu w tematach teł do akwariów lub przy malowaniu szafek, pokryw etc.

 

Tło do zbiornika maluje się farbami akrylowymi, później pokrywa żywicą epoksydową, która po wyschnięciu jest obojętna chemicznie.

No i znowu jestem mądrzejszy. Jednak przecież farba olejna po całkowitym wyschnięciu również (na chłopski rozum) powinna stać się obojętna. Myślę, że zastosowałem złą metodę suszenia - (przy otwartym oknie). Teraz tło wylądowało przy ciepłym bojlerze. Zobaczę za jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...