Skocz do zawartości

Czy filtr da radę?


dEn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jest tak ustalone u mnie w mojej miejscowości w zoologach ze :

 

Wydajność filtra podzielić przez litraż i ze jak wyjdzie więcej niż 5 to da rade czyli ze filtr musi przefiltrować pojemność akwarium w ciągu godziny przynajmniej 5 razy.Wiec teoria mówi ze da rade ale jak mówi praktyka to musisz spróbować aby się przekonać

 

ja też mam filtr kaskadowy ale jakiś chiński za 30zł a chodzi i filtruje jak szalony.:D

 

Ale zmodernizowałem go i dodałem taką samą gąbkę i tam gdzie jest gąbka są 2:D

Lepiej brudy zatrzymuje.Też tak zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność filtra podzielić przez litraż i ze jak wyjdzie więcej niż 5 to da rade czyli ze filtr musi przefiltrować pojemność akwarium w ciągu godziny przynajmniej 5 razy.Wiec teoria mówi ze da rade ale jak mówi praktyka to musisz spróbować aby się przekonać

 

Wydajność, czyli co - przepływ?

Bzdura.

 

Pytanie za 100 pkt. Dlaczego kubeł 300l/h mający 5l miejsca na wkłady jest nieporównywalnie bardziej wydajny od filtra wewnętrznego 1000l/h mającego 0.5l miejsca na wkłady?

Powtarzałem to wiele razy, powtórzę znowu. Przepływ to drugorzędny parametr jak chodzi o filtrację. Ma być taki, żeby nie robić pralki. Zresztą prawie w każdym filtrze jest regulacja, mało kto używa odpowiednio dobranych filtrów [w szczególności kaskad i wewnętrznych] ustawionych na 100% przepływu.

 

Liczy się powierzchnia filtracyjna. Ta kaskada ma tylko małą gąbeczke... Na Twoim miejscu albo kupiłbym dwie takie, albo coś porządnego np. FZN1. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...