Skocz do zawartości

Kompletowanie zestawu CO2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałabym skompletować zestaw CO2, wypatrzyłam sobie na allegro butlę, tylko nie wiem co jeszcze bym potrzebowała oprócz niej żeby wszystko działało jak należy. Wcześniej myślałam że mąż zrobi mi bimbrownię, nawet sam się zaoferował :lol: ale mam jednak co do niej pewne obawy. Jeśli nie wyjdzie to jakoś super drogo to wolałabym jednak zainwestować w profesjonalny zestaw. Sama butla kosztuje na allegro koło 100-130 zł tylko nie wiem jaka pojemność byłaby dobra (moje akwarium ma koło 45 l) i co jeszcze trzeba kupić. A poza tym to obejrzałam kilka aukcji i niektóre butle są zalegalizowane a niektóre nie. Co to za różnica? Jak można tą niezalegalizowaną jakoś zalegalizować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw może się składać oprócz butli wysokociśnieniowej z:

1. Precyzyjny reduktor z dwoma zegarami

2. Szklany licznik bąbelków

3. Elektrozawór Co2 AC 220V 50Hz

4. Kabel zasilający elektrozawór z wtyczką (1,5m)

5. Szklany zaworek przeciwzwrotny

6. Precyzyjny zaworek regulacyjny

7. Szklany Dyfuzor Co2

8. Wężyk PU 6x4 do transportu gazu z butli do akwarium - 3m

 

I myślę ,że nie ma co ciągnąć tego tematu,bo jest w nim wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Janusz, ale ja się w trące.

 

Zastanów się czy kupować oddzielnie butle, a oddzielnie resztę a nie kupić od razu cały zestaw.

 

Tańsze rozwiązanie:

http://allegro.pl/mini-kompletny-zestaw-co2-butla-1-5kg-i1494983344.html

 

Droższe rozwiązanie:

http://allegro.pl/maxi-na-zlaczki-kompletny-zestaw-co2-butla-1-5kg-i1491876114.html

 

A tutaj zestaw CO2 bez butli

http://allegro.pl/zestaw-co2-professional-na-sztywno-i1483122597.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Esku ,że masz rację tylko nie każdy chce kupować kompletne zestawy ,bo są możliwości zorganizowania i skompletowania sobie sprzętu samemu i to za mniejsze pieniądze niż ten najtańszy zestawik podany przez ciebie. ;)

Wiadomo kupując komplet mamy wszystko z głowy,cyk do akwarium i gotowe.

Ja swoje oba zestawy kompletowałem sam i taniej mnie to wyniosło,a nawet podzespoły załatwiałem lepsze od proponowanych.

Wszystko zależy od tego czy nam się chcesz szukać czy kupujemy gotowce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej legalizacji butli.

Butla CO2 jest zbiornikiem ciśnieniowym, a tym samym podlega przeglądom okresowych w Urzędzie Dozoru Technicznego lub jednostkach wyspecjalizowanych, działających pod nadzorem właściwego inspektora. Po prostu, aby można było używać zbiornika ciśnieniowego trzeba spełnić wymagania Ustawy z dnia 21 sierpnia 2000 o Dozorze technicznym.

 

W domu nie masz zakładu pracy, więc teoretycznie nikt Ci nie sprawdzi co masz pod baniakiem.

Natomiast legalizacja UDT daje trochę więcej spokoju. Legalizując UDeT daje Ci informację, że butli przy normalnym, właściwym stosowaniu i przechowywaniu np. Ci nie rozerwie. Wypadki się zdarzają. Gazy techniczne to dość mocny temat z punktu widzenia BHP.

 

Dla własnego spokoju brałbym legalizowaną. O ile masz pewnośc, że legalizacja jest legalna ;) a nie samoróbka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens kupowac butlę na allegro za 100zł czy więcej. Dojdą do tego koszty przesyłki , butla przyjdzie pusta bo pełniej nikt nie wysyła - trzeba będzie się wybrać do zakładu który ją napełni i za to zapłacić.

 

Lepiej moim zdaniem od razu podjechać do takiego zakładu - zwykle mają butle na sprzedaż (pełne)

 

Ja kupiłem butlę o pojemności 1,5kg w takim punkcie za 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdziłam obie możliwości i na moje oko (tak na szybko przeszukałam allegro, żeby się chociaż mniej więcej zorientować) to opcja eskulap-suw jest tańsza :) Tzn. chodzi mi o ten Mini zestaw. Idąc tokiem myślenia Janusza znalazłam kilka pozycji z Jego listy i otóż okazało się że :

Butla 1,5 kg: 140 zł

Reduktor: 60 zł

Licznik bąbelków: 20 zł

Elektrozawór : 35 zł

 

Czyli to już daje 255 zł, co prawda reszta to jest już tańsza sprawa, ale same koszty wysyłki wychodzą tyle jakbyśmy kupowali 2 rzeczy zamiast jednej. Więc chyba wygodniej jest kupić "gotowca".

A Mam jeszcze takie pytanie odnoście tego mini zestawu który podał eskulap-suw, czy to juz jest komplet że można podłączyć odrazu do akwarium czy jeszcze coś trzeba dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem pełną butlę 3 kg za 20 zł... porządne punkty napełniania butle dają butle za free bo wiedzą że się u nich napełni. oczywiście butla używana. reduktor do tego wystarczy i zaworek precyzyjny, zaworek przeciwzwrotny i dyfuzor:) bez reszty można się obejść tak naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby udało mi się tak jak Tobie kupić tak tanio butlę to rzeczywiście byłoby to taniej niż gotowy zestaw. Poszukałam jeszcze na allegro i znalazłam fajny sklep w Katowicach więc nie musiałabym płacić za przesyłkę, przynajmniej za 2 rzeczy z tych:

Zaworek precyzyjny + reduktor 73 zł

Zaworek przeciwzwrotny 5 zł (Katowice)

Dyfuzor + licznik bąbelków 35 zł (Katowice)

 

Czyli to wychodzi koło 100 zł, więc nawet jakbym butlę w takim punkcie kupiła za 50 zł, to stówkę miałabym w kieszeni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę jakość zaworków "precyzyjnych" dokładanych do zestawu - tak na prawdę zaworki za kilka złotych trudno nazwać precyzyjnymi - gwint na śrubie regulacyjnej ma na tyle duży skok , że dokładne ustawienie dawkowania przypomina loterię - w moim przypadku łatwiej było skorygowac śrubą od reduktora :zamieszany:

Dopiero zakup zaworka camozzi dał w miarę zadowalającą precyzję regulacji choć i tak zastanawiam sie nad wykombinowaniem pokrętła o większej średnicy bo nadal nie jest łatwo o minimalną korektę dawkowania (np. z 50 bąbli na minutę na 60 bąbli na minutę)

Podsumowając zaworek dołożony do zestawu poszedł w kąt i musiałem dokupić osobno gdybym kupował teraz szukałbym samego reduktora lub sprzedawcy u którego moge kupić oddzielnie takie komponenty, żeby dostac to co chcę w jednej przesyłce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny i tani sklep jest w katowicach na janowie - odezwij się na pw dam ci namiary. Tam dostaniesz wszystko co potrzebujesz w dobrej jakości. Butle tanio w zabrzu można kupić. I nie kupuj zaworka precyzyjnego z reduktorem - za tanio czasami po prostu też lepiej nie kupować, a tutaj każdy błąd może oznaczać śmierć rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...