Skocz do zawartości

Akwarium [50l] grzałka 50wat wystarczy??


Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tak.

Z punktu technicznego 50 wat wystarczy,ale zawsze warto kupować z zapasem,gdyż wtedy nie obciążamy tak sprzętu i dłużej wytrzymuje.Ja polecam 75 w.

Sam w akwarium 200 l gdzie w pomieszczeniu jest 22 oC mam grzakę 300 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium [50l]60x30 profil grzałka 50wat z termostatem wystarczy??

Zależy od temperatury otoczenia. Ja w akwarium 126L w ogóle nie mam grzałki a temperatura wody wynosi 25-26 stopni Celsjusza. Jeśli masz ciepło w pokoju to najpierw kup termometr a potem grzałkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium [50l]60x30 profil grzałka 50wat z termostatem wystarczy??

Zależy od temperatury otoczenia. Ja w akwarium 126L w ogóle nie mam grzałki a temperatura wody wynosi 25-26 stopni Celsjusza. Jeśli masz ciepło w pokoju to najpierw kup termometr a potem grzałkę :)
To sprawdza się przy akwariach tylko roślinnych, bez ryb i dużych litrażach.

Nie ma szans żeby 24h na dobę, przez 365 dni w roku utrzymywać w pokoju np. 25 stopni. Już lepiej mieć zbędną grzałkę która nie będzie się włączać, niż jej nie mieć podczas np. awarii ogrzewania w zimie. ;)

 

Ja w 168l mam 150W, działa wyśmienicie, włącza się na krótko, jestem zadowolony. Myślę że w 32l wody więcej też by się sprawdziła. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium [50l]60x30 profil grzałka 50wat z termostatem wystarczy??

Zależy od temperatury otoczenia. Ja w akwarium 126L w ogóle nie mam grzałki a temperatura wody wynosi 25-26 stopni Celsjusza. Jeśli masz ciepło w pokoju to najpierw kup termometr a potem grzałkę :)
To sprawdza się przy akwariach tylko roślinnych, bez ryb i dużych litrażach.

Nie ma szans żeby 24h na dobę, przez 365 dni w roku utrzymywać w pokoju np. 25 stopni. Już lepiej mieć zbędną grzałkę która nie będzie się włączać, niż jej nie mieć podczas np. awarii ogrzewania w zimie. ;)

 

Ja w 168l mam 150W, działa wyśmienicie, włącza się na krótko, jestem zadowolony. Myślę że w 32l wody więcej też by się sprawdziła. ;)

Ano pewnie, ja swoją mam schowaną i jak będzie trzeba to użyję.

Sądze jednak że skoro w zimie mam wyłączone ogrzewanie w akwarium to w cieplejszych dniach również nie będę musiał dogrzewać wody w akwarium. Zobaczymy za jakiś czas jak będzie w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...