Skocz do zawartości

Pomocy ryby sie dusza


ArMasteR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobilem sobie bimbrownie http://aquastrona.za.pl/co2.html i zrobilem ją tak jak tutaj.pisze tu na dole że dobrze zrobiona uwalnia 2 babelki na 5 sekund.Niestety u mnie 6 babelkow na 5 sekund jest uwalniane i ryby sie duszą poniewaz mam kaskade co malotlenu daje a drugiego filtra nie ma sensu poniewaz on wybypcha Co2 na powierzchnie.(u mnie leeci z kostki napowietrzającego Co2 jak z brzęczyka.)

co zrobic aby mniej Co2 lecialo np 1 babelek na 5 sekund by byl ok(akwa 54L)

Dodac 1/4 kostki drożdzy czy moze mniej cukru?

Czy to nie skroci dzialania bimbrowni a nie zmniejszy uwalnianego Co2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Odłącz to CO2 jak się ryby duszą, daj mocniejszą cyrkulację wody o ile masz taką możliwość, wymien z 10-15% wody lub włącz brzęczyk aby się pozbyć CO2 z wody, jak już unormujesz stan "gazowy" w wodzie idź do apteki kupić zestaw do podawania kroplówki, jest tam taki "regulator przepływu", załóż go na wężyk miedzy filtrem wodnym a dyfuzorem i to będzie Twój zawór precyzyjny.

Przypuszczalnie zrobiłeś za mocny zacier lub masz za ciepło dlatego masz tak burzliwą reakcję fermentacji.

Kaskady najlepiej natleniają wodę ze wszystkich znanych filtrów.

 

Tyle co mi się nasuwa na myśl tak na szybko, nigdy nie miałem bimbrowni akwarystycznej tak że więcej nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa qrcze zapomniałem napisać, jak za mocno ograniczysz wyjście gazów z bimbrowni istnieje niebezpieczeństwo rozerwania instalacji w jakimś najsłabszym miejscu.

Oznakami przyduszenia zwierzyny jest jej pływanie przy powierzchni wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(akwa 54L)

Dodac 1/4 kostki drożdzy czy moze mniej cukru?

?

Skąd masz w tym przepisie 1/4 kostki drożdży do zacieru? No chyba ,że do 100-150L ten zacier robisz. 1410 to proporcje 1l wody,400g cukru 10g drożdży. Kostka drożdży ma 100g 1/4 kostki to 25g czyli za dużo o 15g. Butelkę jaką masz z tym zacierem 1,5L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butelka z zacierem 1,5l

przepis mam na z neta niepamiętam strony i rzeczywiście maje akwa to 126l ale i 45l

zróbjeszcze tak

przygotuj wszystko według przepisu swojego lub mojego a dyfuzor na pierwsze trzy dni zanurz na głebokość 1/3 od góry wtedy rozpuści się mniej CO2 w wodzie a po trzech dniach zanórz go głębiej ja tak robie w 45l też z kaskadą i ryby pływaja

a i jescze jedno dyfuzory ja mam napowietrzacze ceramiczne z jbl(są drogie) przez które chamują trochę ciśnienie spowalniają wypływ gazu spróbuj na początek z kastką lipową

na początku też miałem zwykły kamień i wtedy bąble leciały jak oszalałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twój zbiornik 1/4 kostki może być ale na jego nie.

przygotuj wszystko według przepisu swojego lub mojego

Ja mam do 30L zacier w 0,5L butelce wg przepisu 1410 i ciągnie tydzień dwa dni czyli od podmianki do podmianki. na 40L proponowałbym butelkę 0,7-0,5 a nie 1,5 L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Też w ubiegłym tygodniu robiłem "bimbrownię". Dziś już 6 dzień hula (wprawdzie na wolniejszych obrotach ale jeszcze daje radę) polecam Ci ten zestaw kosztuje raptem 10 zł a ma regulację na wężyku więc możesz regulować przepływ gazu przez rurkę ważne szczególnie na początku kiedy produkcja jest dość duża.

 

http://allegro.pl/co2-do-twojego-akwarium-licznik-gratis-i1501489789.html

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...