Skocz do zawartości

25L DYLEMAT Z FILTREM


frafel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie w akwarium mam zamontowany filtr wewnętrzny AQUAEL FAN mini. Przepływ wody jest ustawiony na duży - nie ma problemu wtedy z napowietrzaniem. Jednak pojawiaja sie glony - może zbyt szybki przepływ wody?

Jednak kiedy zmniejszę przepływ, napowietrzanie zanika. Stąd moje pytanie - zostawić wewnetrzny filtr i dołożyc jakiś napowietrzacz (jesli tak, to co polecacie). A może wymienić filtr na FZN1 i wtedy juz bez napowietrzacza?

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej dołożyć pompkę napowietrzającą a w filtrze całkiem wyłączyć napowietrzanie.

Sam ruch wody napowietrza równie dobrze co magiczne *bobmelki" które się prawie nie rozpuszczają w wodzie. Wszystkie filtry wewnętrzne jakie miałem miały odłączone napowietrzenie i różnicy nie widziałem.

Poza tym kaskady i kubły tego nie mają, a też doskonale napowietrzają wodę - więc nawet pompki napowietrzające są całkowicie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

HBL301 jako filtracja dodatkowa ze względu na skimer to tak, jako filtracja główna moim zdaniem się nie nadaje. Bardzo mała powierzchnia filtracyjna, stosuję większe kawałki gąbek na prefiltry niż to coś co jest w HBL301. Jak już to HBL501 lub 701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i odziedziczyłem FZN1. Jest juz zamontowany ale zastanawia mnie jedna rzecz. Jak wysoko powinien byc umieszczony króciec zasysający wodę? W tej chwili mam go przy samym podłożu.

Zauważyłem też jeszcze jedną rzecz: od zamontowania go woda nie jest idealnie czysta - cały czas pływaja w niej zanieczyszczenia.

Czyżby właśnie umiejscowienie końcówki zasysającej miało na to wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że umieszczenie rurki nie jest tu problemem. Najlepsze ustawienie moim zdaniem to właśnie wlot przy dnie. Obecna jakość wody to nie wina filtra. ;)

Prędzej obwiniałbym szybką zmianę filtra [oba ten tydzień/dwa powinny pracować razem] połączoną z bardzo dużą jak na tak mały zbiornik podmianką.

Wszystko powinno minąć w swoim czasie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...