Jump to content

25L DYLEMAT Z FILTREM


frafel
 Share

Recommended Posts

Witam,

Obecnie w akwarium mam zamontowany filtr wewnętrzny AQUAEL FAN mini. Przepływ wody jest ustawiony na duży - nie ma problemu wtedy z napowietrzaniem. Jednak pojawiaja sie glony - może zbyt szybki przepływ wody?

Jednak kiedy zmniejszę przepływ, napowietrzanie zanika. Stąd moje pytanie - zostawić wewnetrzny filtr i dołożyc jakiś napowietrzacz (jesli tak, to co polecacie). A może wymienić filtr na FZN1 i wtedy juz bez napowietrzacza?

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej dołożyć pompkę napowietrzającą a w filtrze całkiem wyłączyć napowietrzanie.

Sam ruch wody napowietrza równie dobrze co magiczne *bobmelki" które się prawie nie rozpuszczają w wodzie. Wszystkie filtry wewnętrzne jakie miałem miały odłączone napowietrzenie i różnicy nie widziałem.

Poza tym kaskady i kubły tego nie mają, a też doskonale napowietrzają wodę - więc nawet pompki napowietrzające są całkowicie zbędne.

Link to comment
Share on other sites

hallo

HBL301 jako filtracja dodatkowa ze względu na skimer to tak, jako filtracja główna moim zdaniem się nie nadaje. Bardzo mała powierzchnia filtracyjna, stosuję większe kawałki gąbek na prefiltry niż to coś co jest w HBL301. Jak już to HBL501 lub 701.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No i odziedziczyłem FZN1. Jest juz zamontowany ale zastanawia mnie jedna rzecz. Jak wysoko powinien byc umieszczony króciec zasysający wodę? W tej chwili mam go przy samym podłożu.

Zauważyłem też jeszcze jedną rzecz: od zamontowania go woda nie jest idealnie czysta - cały czas pływaja w niej zanieczyszczenia.

Czyżby właśnie umiejscowienie końcówki zasysającej miało na to wpływ?

Link to comment
Share on other sites

Myślę że umieszczenie rurki nie jest tu problemem. Najlepsze ustawienie moim zdaniem to właśnie wlot przy dnie. Obecna jakość wody to nie wina filtra. ;)

Prędzej obwiniałbym szybką zmianę filtra [oba ten tydzień/dwa powinny pracować razem] połączoną z bardzo dużą jak na tak mały zbiornik podmianką.

Wszystko powinno minąć w swoim czasie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...