Skocz do zawartości

sum rekini


suhar15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam może głupie pytanie ale zastanawiam się czy ta rybka to sum rekini, wszędzie widzę je w ciemnych kolorach a ten jest.. jak na zdjęciu

Dołączona grafika

mam z nim jeszcze taki problem ze cały czas siedzi za roślinami, nie widziałem żeby jadł w czasie karmienia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być taka odmiana, a to, że nie je może być spowodowane złym dla niego akwarium lub je w nocy jak jest ciemno ale nie wiem czy wiesz, że na takiego suma akwarium to minimum 220cm długości na metr szerokości (one rosną do ponad 40cm i są bardzo ruchliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to są jego pierwsze dni w akwarium ? Kiedyś jak miałam sumy rekinie to przez parę pierwszych dni one tak schowane za roślinami siedziały, a potem już były odważniejsze.

Na razie mówisz, że szkoda ci go oddawać ja tez tak mówiłam, aż urosły mi naprawdę duże, że zaczęły obijać się o ścianki w akwarium 200 litrowym. Musiałam je oddać do innego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wyrokować jaki jest problem z Twoją rybą bo nic nie wiadomo o zbiorniku poza tym, że jest za mały dla tej ryby i "obsadzony" plastikowymi roślinami.

 

Sumy Rekinie są rybami bardzo płochliwymi, potrafią wystraszyć się własnego odbicia w szybie i wymagają kryjówek. Nadto ze względu na szybkość przemiany materii wymagają częstszej podmiany wody bo Ci się potrują własnymi odchodami.

 

Bez względu na to co napiszesz w ewentualnej odpowiedzi:

 

Przetrzymywanie tej ryby (nie rybki) w takich warunkach uważam za zwykłe znęcanie się nad żywym, odczuwającym ból stworzeniem.

 

P.S. Sum rekini zje wtedy jak coś przeleci mu obok pyska, tego co leży niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasno ubarwiony, nie chory.

Czemu się chowa? Stawiam na złe warunki w akwarium. Sugeruję się tą całą ceramiką i plastikiem który widać na zdjęciach...

Przetrzymywanie tej ryby (nie rybki) w takich warunkach uważam za zwykłe znęcanie się nad żywym, odczuwającym ból stworzeniem.

I się pod tym podpisuje.

Zachęcam do przeczytania tego artykułu:

http://4szyby.blogspot.com/2010/08/ofia ... ekini.html

Że rybka jest mała? Młode szczupaki, karpie itd. też są małe, a to ta sama skala.

Wszystko wyjaśnione, więc zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...