Skocz do zawartości

Mrożone


Danio169
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem dzisiaj mrozony cyklop,dafnie,serca wołowe,wodzień larwa ochotki (w kostakch)

Ile pokarmu mam wrzucać do akwarium, jak często podawać,jak go odpowiednio przygotować ?

 

 

moja obsada 63 L

 

6x kirysek albinos

1+3 pretnik karlowaty

10xkardynalek

 

dziekuje za odpowiedzi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem dzisiaj mrozony cyklop,dafnie,serca wołowe,wodzień larwa ochotki (w kostakch)

Ile pokarmu mam wrzucać do akwarium, jak często podawać,jak go odpowiednio przygotować ?

 

 

moja obsada 63 L

 

6x kirysek albinos

1+3 pretnik karlowaty

10xkardynalek

 

dziekuje za odpowiedzi ;]

Nie wrzucaj zamrożonej kostki, bo może zaszkodzić rybkom. Rozpuść ją w kieliszku ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuść pół tej podwójnej kostki w jakiejś szklance,w ciepłej wodzie i dawaj rybom po trochu.

Zobaczysz ile im potrzeba,żeby były najedzone(nie przejedzone).

A jak będą jeszcze głodne to dołożysz.

I jak już ustalisz jaka porcja jest odpowiednia to dawaj im co drugi dzień -raz dziennie mrożonkę,a w międzyczasie płatki(suchy).

Ogólnie młode rybki karmi się 3-4 razy dziennie,a dorosłe 1-2 razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pokarmy mrożone powinieneś podawać 3-4 razy w tygodniu. Każdą mrożonkę przed podaniem należy rozmrozić, najlepiej w sitku pod bieżącą wodą lub w jakimś małym naczynku. Spotkałem się już z różną wielkością kostek dostępnych pokarmów więc ciężko mi napisać daj pół kostki lub całą, musisz sam sprawdzić ile twoje rybcie potrzebują, pamiętaj że zawsze jest lepiej dać mniej niż za dużo ;) A co do karmienia to karmimy rano i wieczorem i staramy się zawsze jak najbardziej urozmaicić dietę naszym rybciom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamrozonego nie mozna dawac ale jak sie rospusci to czemu nie

 

---

Ogłoszenia Wrocław - darmowe ogłoszenia drobne

 

Upsssss to już czwarte ostrzeżenie wiec :help: a za złamanie wielokrotne regulaminu w ten sam sposób zegnam na stałe.ECIK-GFC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karmię rybki mrożoną ochotką 1x w tygodniu. Podaję w postaci rozmrożonej małymi porcjami prosto do akwarium (nie do koszyczka) ryby za nią przepadają, to co opadnie na dno zbiornika wyczyszczą szybko kiryśniki. Wcześniej podawałem nie rozmrażając i ryby zaczęły chorować na ospę (nie jestem pewien czy to akurat przez zimny pokarm ale teraz wolę dmuchać na zimne ^^)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A wodzień mrożony (larwy komarów) też należy jakoś specjalnie odsączać i płukać?

Wystarczy rozmrozić w ciepłej wodzie (np w małym słoiczku) porządnie wypłukać np pod kranem (np w sitku) i małymi porcjami podawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...