Skocz do zawartości

Czy to prawda?


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrał bym Atmana jest wiele tańsza i spełni swoje zadanie.Grzałka w akwarium się nagrzewa i to dość mocno może spowodować nawet oparzenia u ryb np.zbrojnika który tam przyklei, małe grzałki nie ,ale dużej mocy są osłonięte dla bezpieczeństwa plastikowym koszyczkiem.Nawet w instrukcji jak byk jest napisane że plastikowa osłona może ulec deformacji podczas użytkowania,dlaczego? Chyba wiadomo, proponuję wżiąć włączoną grzałkę do rąk kiedy jest włączona na kilkanaście sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu gostek a akwarystycznym sie nie znał i chciał na tobie zarobic:P

Zarobić ? :|

Po to są sklepy aby nam udostępniać towar i pobierać za to opłatę.

Co nie znaczy ZEDRZEĆ z kogoś i zarobić xxx % (marża).

Każdy towar ma swoją cenę i to że aquael'a była droższa to dlatego że on też za nią więcej płaci,

opcja jest taka że polecił Ci aquael'a bo miał np grzałki atmanowskie starszej generacji które nie są wykonane ze szkła hartowanego i jeśli np podmieniasz wodę grzałka Ci się wynurzy w większym stopniu to w tym wypadku ( ta atmanowska starsza pęka, a aquael'a nie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiadomo, proponuję wżiąć włączoną grzałkę do rąk kiedy jest włączona na kilkanaście sekund.

Mówisz tu o braniu grzałki do rąk ale nie w wodzie tak?? Bo jeżeli tak to w 100% sie zgadzam ale jeżeli grzałka jest we wodzie i grzeje to można sie jej dotknąć i sie nic nie dzieje chyba. Nie próbowałem bo nie miałem potrzeby ale chyba tak jest :P

Z reszta nie chciałbym żeby w momencie sprawdzania pękła... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna rzecz Gofer najważniejsza zasada "przed włożeniem łap do akwarium odłączyć zasilanie elektryczne!!!" wiesz jakby się skończyło pęknięcie grzałki dla Ciebie i ryb?

Nigdy tego nie robiłem i pewnie nie będę, po prostu nie mam na to czasu grzebiąc parudziesięciu zbiornikach tygodniowo odruchowo zniżam grzałkę itp ;).

Btw, w wodzie moim zdaniem nie kopie zbyt mocno i groźnie, bynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno podłączać grzałki jak nie jest w wodzie bo pęknie.Mówię Janusz o tym jak jest w akwarium woda ją studzi znacznie lecz w przypadku kontaktu np. z rybką w tym miejscu znacznie mocniej się nagrzewa.Przez to mój zbrojnik miał poparzone podbrzusze więc zabezpieczyłem koszyczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proste. Droższy sprzęt jest lepszy, ale dla portfela sprzedawcy. Znowu z drugiej strony ja wolał bym wybrać grzałkę aqaela ponieważ jestem jakoś bardziej przekonany do ich produktów. Ale nie wież temu sprzedawcy. Jaka jest różnica w cenie bo jeżeli mała bierz aqaela jak większa to się porostu zastanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Sprzedawca miał rację proponując grzałkę Aquael, dlatego ze chodzi również o sprawność grzałki. Aquael-a ma ceramiczne radiatory które dużo lepiej odprowadzają ciepło i bardziej czułe termostaty nie wspominając o szkle.Ja posiadam 200 W Atmana do niej nic nie mam ,ale zakupiłem również nowa grzałkę atmana 300 W i jest do bani już 4 razy ją oddawałem najpierw w ogóle nie grzały a później musiałem nastawiać 34 aby w akwarium było 27,5 a to w zbiorniku 200 l.Teraz czekam na 5 grzałkę od atmana.Wiec lepiej dać 20 zł więcej i być pewnym. Kiedyś firma Atman to był firma z renomą teraz ciężko mi tak powiedzieć bo od stycznie do dzisiaj minęło troszkę czasu a grzałki jak nie ma tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...