Jump to content

Czy to prawda?


Recommended Posts

Otóż usłyszałem, dziś od pana w zoologu, że droższa grzałka (aquael) jest lepsza od tańszej (atman), bo.. nie pamiętam dokładnie, ale w tej droższej są jakieś druciki które dłużej trzymają ciepło.

Czy to prawda?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to grzałka nie ma za zadanie trzymania ciepła tylko grzać lub nie, czyli pozycje Off albo On. Grzałka w akwarium się przecież nawet nie nagrzewa bo momentalnie oddaje ciepło do wody więc wydaje mi się że jak zwykle sprzedawca chciał zarobić.

Link to comment
Share on other sites

Wybrał bym Atmana jest wiele tańsza i spełni swoje zadanie.Grzałka w akwarium się nagrzewa i to dość mocno może spowodować nawet oparzenia u ryb np.zbrojnika który tam przyklei, małe grzałki nie ,ale dużej mocy są osłonięte dla bezpieczeństwa plastikowym koszyczkiem.Nawet w instrukcji jak byk jest napisane że plastikowa osłona może ulec deformacji podczas użytkowania,dlaczego? Chyba wiadomo, proponuję wżiąć włączoną grzałkę do rąk kiedy jest włączona na kilkanaście sekund.

Link to comment
Share on other sites

po prostu gostek a akwarystycznym sie nie znał i chciał na tobie zarobic:P

Zarobić ? :|

Po to są sklepy aby nam udostępniać towar i pobierać za to opłatę.

Co nie znaczy ZEDRZEĆ z kogoś i zarobić xxx % (marża).

Każdy towar ma swoją cenę i to że aquael'a była droższa to dlatego że on też za nią więcej płaci,

opcja jest taka że polecił Ci aquael'a bo miał np grzałki atmanowskie starszej generacji które nie są wykonane ze szkła hartowanego i jeśli np podmieniasz wodę grzałka Ci się wynurzy w większym stopniu to w tym wypadku ( ta atmanowska starsza pęka, a aquael'a nie ).

Link to comment
Share on other sites

Chyba wiadomo, proponuję wżiąć włączoną grzałkę do rąk kiedy jest włączona na kilkanaście sekund.

Mówisz tu o braniu grzałki do rąk ale nie w wodzie tak?? Bo jeżeli tak to w 100% sie zgadzam ale jeżeli grzałka jest we wodzie i grzeje to można sie jej dotknąć i sie nic nie dzieje chyba. Nie próbowałem bo nie miałem potrzeby ale chyba tak jest :P

Z reszta nie chciałbym żeby w momencie sprawdzania pękła... :shock:

Link to comment
Share on other sites

Tylko jedna rzecz Gofer najważniejsza zasada "przed włożeniem łap do akwarium odłączyć zasilanie elektryczne!!!" wiesz jakby się skończyło pęknięcie grzałki dla Ciebie i ryb?

Nigdy tego nie robiłem i pewnie nie będę, po prostu nie mam na to czasu grzebiąc parudziesięciu zbiornikach tygodniowo odruchowo zniżam grzałkę itp ;).

Btw, w wodzie moim zdaniem nie kopie zbyt mocno i groźnie, bynajmniej dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wolno podłączać grzałki jak nie jest w wodzie bo pęknie.Mówię Janusz o tym jak jest w akwarium woda ją studzi znacznie lecz w przypadku kontaktu np. z rybką w tym miejscu znacznie mocniej się nagrzewa.Przez to mój zbrojnik miał poparzone podbrzusze więc zabezpieczyłem koszyczkiem.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proste. Droższy sprzęt jest lepszy, ale dla portfela sprzedawcy. Znowu z drugiej strony ja wolał bym wybrać grzałkę aqaela ponieważ jestem jakoś bardziej przekonany do ich produktów. Ale nie wież temu sprzedawcy. Jaka jest różnica w cenie bo jeżeli mała bierz aqaela jak większa to się porostu zastanów.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich.

Sprzedawca miał rację proponując grzałkę Aquael, dlatego ze chodzi również o sprawność grzałki. Aquael-a ma ceramiczne radiatory które dużo lepiej odprowadzają ciepło i bardziej czułe termostaty nie wspominając o szkle.Ja posiadam 200 W Atmana do niej nic nie mam ,ale zakupiłem również nowa grzałkę atmana 300 W i jest do bani już 4 razy ją oddawałem najpierw w ogóle nie grzały a później musiałem nastawiać 34 aby w akwarium było 27,5 a to w zbiorniku 200 l.Teraz czekam na 5 grzałkę od atmana.Wiec lepiej dać 20 zł więcej i być pewnym. Kiedyś firma Atman to był firma z renomą teraz ciężko mi tak powiedzieć bo od stycznie do dzisiaj minęło troszkę czasu a grzałki jak nie ma tak nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...