Skocz do zawartości

Czy to dobra świetlówka?


Rekomendowane odpowiedzi

obra,w sensie ogólnym ale nie wystarczająca jeśli chodzi o ilość światła w tym litrażu

Skąd wiesz że nie wystarczająca ?, nigdzie nikt nie napisał że jest to akwarium roślinne...

Poza tym,

jeśli to akwarium ogólne i zasadzisz z roślinek np. jakąś zwartkę, anubiasa czy microsorium spokojnie wystarczy.

A co do świetlówki to tak AquaGlo w tym litrażu najlepiej spełni swoją rolę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku na pewno nie wystarczy Ci tyle światła,

pozwolę sobie zapytać czy jesteś świadom tego że jeśli robisz roślinne akwarium musisz rośliną dostarczać CO2 i samo światło nie wystarczy ?,etc etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bedziesz musiał zrobić dodatkowe miejsce, nie bój się ludzie nie takie cuda wyprawiają ze świetlówkami, 2 uchwyty 2zł, dodatkowy statecznik (30zł 2x18W, 1x18W nie wiem ile zł) 2 oprawy bryzgoszczelne 12zł, odbłyśnik lub taśma lub odbłyśnik DIY, śrubunki z nakrętkami 2zł

Co2 najwygodniej butla wysokoćiśnieniowa wszystko na gotowo profesjonalnie wyjdzie 250zł + 10zł nabicie na 2 miesiące

do twojego akwarium można zrobić bimbrownie za 20zł miesięczny koszt utrzymania tego to 5zł, słyszałem jeszcze o co2 w płynie lub tabletkach ale tego nie stosowałem

 

poczytaj sobie o podstawach oświetlenia żebyś wiedział z czym to się je

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 najwygodniej butla wysokoćiśnieniowa wszystko na gotowo profesjonalnie wyjdzie 250zł

 

za taką kasę raczej to nie będzie profesjonalnie a na siłę, dobry zestaw trzeba liczyć około 400 zł.

 

a co oświetlenie to musi być pokrywa ?, nie lepiej w takim razie belkę ?, polecam belki Hagenowskie, są bardzo fajnie wykonane,

za trochę ponad 200 zł masz belkę na 2x24W, czyli generalnie genialne światło do takiego akwarium.

ze świetlówkami myślę wyjdzie Cię to jakieś 300 zł, a modernizacja wyjdzie Ci zapewne 50 zł taniej no i będzie to chyba wyglądać tak jak miały by do końca ( jeśli chodzi o estetykę), no i co najważniejsze taką belkę masz na całą długość akwarium wiec co jest bardzo ważne nie będzie miał nie doświetlonych boków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półprofesjonalnie za 250zł

400zł w pełni profesjonalnie

butla 2l, reduktor, weżyki, zaworki dławiące, zwrotne, licznik bąbelków, dyfuzor, reaktor, filtr wodny, elektrozawór 250zł tylko trzeba pokombinować .... nie wiem czego brakuje do pełnego profesjonalizmu nie zgłębiam tej wiedzy wiedząc że działa wszystko na 100% aha nabicie zdrożało o 2zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer może odpisze to cie nakieruje na belke

ja dawałem mgiełke z dyfuzora przez 24h bo mi urwał się zasilacz teraz leci przez reaktor ogólnie dawałem 1 byczą krople na 3 sekundy bedzie to jakieś.... normalna kropla na sekunde pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...