Skocz do zawartości

Brązowieją rośliny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki problem, że po WYMIANIE wody i wsadzeniu korzenia zauważyłem "rdzewiejące" rośliny. Są to takie duże plamska brązowe z meszkiem. Dodam, że przed podmiana wody nic sie nie robiło. Kabomba zaczyna brązowiec w ogóle na wszystkie rośliny zaczyna ta zaraza wchodzic. A i nie używam żadnych nawozów itp. Czy do wyleczenia wystarczy PlantaMin Tetra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podobny problem, wczoraj założyłem zbiornik a dziś rano zauważyłem, że niektóre liście zaczynają brązowieć (plamki i przebarwienia), czy to jest powód do obaw czy zastosować jakiś nawóz, powiem, że od wczoraj zacząłem też stosować easy carbo w ilości 1 ml na dobę jak na_razie a zbiornik mam 63 l.

 

red eye: Pisz poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne przy nowym akwarium. Gdy roślinki się dobrze ukorzenią to po kilkunastu dniach problem powinien zniknąć. Obetnij tylko te "zardzewiałe ";P liście. A nawóz tez możesz dodać ale zgodnie z instrukcja. "Rdzewiejące" liście mogą się tez robić od nadmiaru światła -> lampa powinna być włączona 10-12h

 

Pozdrawiam Brian ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłem, że po wsadzeniu korzenia nic się nie działo, ale wyjechałem na weekend wróciłem i patrze na roślinach brązowe plamska :/ 3 dni po wsadzeniu korzenia się zrobiły te plamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...