Skocz do zawartości

pomoc w rozpoznaniu


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio (tzn okres ok 3 tygodni) zdazaja sie smiertelne przypadki w moim akwarium padło mi 4 bojowniki 2 molinezje labeo skalar na rybkach nie widac zbytnio zadnych objawów chorobowych

czasem widze jak niektóre rybki ocieraja sie o dno ale nie widac zadnych zmian na skórze i te rybki co sie ocieraja to zyja na niektórych rybkach które padły zauwarzyłem brak płetw lub znaczny ich ubytek ale nie jestem w stanie okreslic czy po smierci je straciły czy przed w kazdym razie napewno jest to kwestia kilku godzin bo zawsze rano je znajduje

dzisiaj zauwarzyłem ze zbrojniki złote weloniaste nie maja błonki miedzy unerwieniem na płetwach ale jeszcze mi zyja

ostatnia według mniedziwnym zachowaniem u rybek jakie zaobserwowałem to to ze zawsze z rana wiekszosc rybek znajduje sie na dnie i dopiero pojakims czasie zaczynaj byc aktywniejsze kto moze mi pomuc i cos doradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne dwa zgony tym razem wsród gupików czy ktos moze mi pomóc ( zastanawiałem sie nad kupnem testów 5 in 1 myslałem ze mam moze za duzo azotanów azotynów albo woda jest za twarda lub pH ale dzisiaj zobaczyłem ze glonojad złozył jaja wiec chyba jest wszystko oki skoro mi sie roZmnaza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samica 9 cm a samiec 11 z tym ze ostatni zgon ( gupik ) miał całe płetwy a niedawno widziałem malutki gypik wpłynoł do kokosa gdzie samiec pilnuje jaj i niec nie zrobił w tym kierunku by go wypedzic a co dopiero zabic!!

zastanawim sie czy to moze przypadkiem zaby nie atakuja bo wyczytałem ostatnio gdzies na forum ze zaby sa zdolne do tego jedza wszystko co popadnie z tym ze u mnie jeszcze narazie sie kryja i sa płochliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...