Skocz do zawartości

[Akwarium 230L] Cayman 110


AquaManiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wam przedstawić moje akwarium 290L. Ogólnie w akwa jest tak zlane wszystko myślę że to wina tła na jakie zmienić ? Tylko nie strukture. Chodzi mi o jakieś zewnętrzne ew. samemu zrobić.

 

Firma: Ferplast ( Może miał ktoś styczność z tym akwarium)

Model: Cayman 110

 

Wymiary : 110x45x58cm

 

Filtr : Ferplast BluWave 07

 

Oświetlenie : 2x30W - Philips Aquarelle TLD 30W-90CM, jakaś na rośliny z Philipsa TL-D 30W ( oświetlenie do przeróbki bo już świetlówki zmatowiały)

 

Podłoże : 3cm ziemi ogrodowej a na tym 3-5 cm białego żwiru

 

Nawozy: Planuje Co2 [ http://allegro.pl/mega-zestaw-co2-butla-na-sztywno-wroclaw-i1471646050.html ], Tropical Aqua Plant 20ml dziennie.

 

Roślinki :

taka nie wiem jak się nazywa 2x http://animal-world.com/encyclo/fresh/plants/RosettePlants/images/GiantVallisneriaWFPR_DDsk1dc50Dave41.jpg

2x Cabomba

1x Gałęzatka

i 2x nie wiem co na foto przy filtrze i na środku.

 

Obsada :

5x Skalar (2 Parki były 3 ale 1 samiec zdechł)

2x Kirysek (Planuje dokupić 8)

3x Szupieńczyk

2x Sum rekini (do oddania)

1x Zbrojnik niebieski

1x Zbrojnik Lamparci ( za miesiąc dojdą jeszcze 2 tylko muszą podrosnąć w mniejszym akwa)

2x Gurami (chyba Dwuplamisty)

 

a obsadę planuje taką:

 

5x Skalar

10x Kirysek

1x Zbrojnik Niebieski

3x Zbrojnik Lamparci

2x Gurami w.w

i może z 20-30 neonków.

 

Co do roślin to mam chyba słabe oświetlenie bo nie rosną jakość super. A na tych szeroko listnych często mi się robiły krasnorosty :/

 

Tak wiem "Po co ten statek" było wolne miejsce nie wiedziałem co tam dać a 1 korzeń już jest :) i planuje na 1 plan zasadzić :

HEMIANTHUS

MICRANTHEMOIDES CUBA

 

ew.ELEOCHARIS PARVULA ( co łatwiejsze w utrzymaniu i co szybciej rośnie)

 

Fotki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Daj więcej korzeni bo pusto obsadź roślinami i wywal statek i zmień fototapetę na coś jednolitego(np:czarny worek na śmieci).

Na przedniej szybie widać że masz warstwe ziemi a tego nie powinno być widać. Ciężko powiedzieć ale chyba filtr obrośnięty jest jakimiś glonami, a teraz odnośnie tych roślin co wspominałeś że chcesz dać na pierwszy plan to nie będą rosły przy takim oświetleniu. Ale na początek tragicznie nie jest ;)

PS. Obsada bez komentarza bo to forum akwarystyczne a nie gastronomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie dość słabe, więc albo pójdziesz w mało wymagające rośliny albo dodaj kolejną świetlówkę.

Wtedy pociągnie ci eleocharis, na tamte trawnikowe może być jeszcze za mało światła.

 

Zamiast fototapety może coś jednolitego - czarny brystol, pomięte wory na śmieci, dużo jest pomysłów.

 

Zamiast tandetnego statku rośliny, więcej, więcej i jeszcze więcej roślin! Jeśli chodzi o aranżację to na razie nie ma co oceniać.

 

Planowana obsada:

Skalary trzyma się w parach, gurami w haremach, jeśli chodzi o zbrojniki lamparcie to już wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone roślinki raczej nie pociągną ci przy takim oświetleniu, albo co najwyżej zzielenieją.

 

W obsadzie planowanej napisałeś 5x skalar. Skoro masz dwie pary to oddaj samice, która została bez samca. Skalary są już dość duże, wiec nie polecam wpuszczać do nich neonków, bo mogą je zjeść. Jeśli chcesz mieć dobrą obsadę załóż temat w dziale obsady, to się dowiesz co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Co2 w moim wypadku mogło by nadrobić trochę oświetlenie bo mam tylko 0,25w/l a nie moge dać dłuższych świetlówek niż 90 cm a z tego co patrzyłem to 90 mają tylko 30 w i nie widziałem mocniejszych 90. Mam na oku taki zestaw Co2 http://allegro.pl/zestaw-co2-basic-i1476208572. gdyż jestem z katowic i mam blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...