Jump to content

Rio Tesco cat's gravel


Martinez87
 Share

Recommended Posts

Ja mam w 100l żwirek tesco ale on się chyba inaczej nazywał. Bynajmniej nie był to żwirek zbrylający ;) Wygląda podobnie do JBL Manado. Trochę mnie wkurza bo jest strasznie lekki i kiryski pływając szybko przy dnie z czasem wyrównują zamierzone górki i doliny. Niestety też łatwo rośliny się z niego wyrywają. Ale ogólnie można polecić.

Dołączona grafika

viewtopic.php?f=22&t=13139&start=50

Link to comment
Share on other sites

Tak się wtrącę...tylko nie krzyczcie. A owy piasek ma jakieś szczególne właściwości czy po prostu o wygląd chodzi?

 

Żwirek. Słyszałem że ma pewne właściwości jak chodzi o pochłanianie azotanów, ale nie wiem ile w tym prawdy.

No właśnie z Tesco a czy może być skąd indziej? tzn innej firmy

 

O ile mi wiadomo nie każdy się nada. Spotkałem się tylko z wykorzystaniem kociego żwirku z Tesco - marki "Tesco". ;)
Link to comment
Share on other sites

Aj tam zamknąć od razu... wścipski jestem i popytam trochę... A czy owy żwirek jak pochłania azotany, to czy po pewnym czasie nie straci swojej zdolności do pochłaniania i nie zacznie się jakoś rozkładać? Poszukam zaraz jak to może działać...

 

.

Link to comment
Share on other sites

....poszperałem chwile i wyczytałem że: "Ten lekki piasek dla kotów powstał z palonego, granulowanego piasku wybrzeża duńskiego, w skład którego wchodzą m.in. okrzemki, glinka i popiół wulkaniczny." Jak myślicie? Raczej nic szkodliwego. Ktoś gdzieś napisał że te żwirki różnią się od tych ADA, tylko tym że nawozów nie ma w tym tescowym... Opinie są na innych forach raczej pochlebne. Jak będę startował kolejny zbiornik to spróbuję kociego.

 

 

 

aaaaaaaa.... no właśnie :zamieszany: Ciekawe czy po jakimś czasie owych właściwości nie straci i nie zacznie się rozkładać i szkodzić.

Link to comment
Share on other sites

Nie znalazłem innego kociego żwirku który by się nadawał. Wszystkie inne są albo z bentonitu albo z jakiegoś żelu wiążącego wilgoć. Ten jeden Tesco jest czymś w rodzaju keramzytu. Jak będę w tesco to kupię znów tego żwirku i spróbuję go jako wkładu biologicznego w tetrze ex700

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...