Skocz do zawartości

Moje 54l (aktualka str.2)


luckyhappy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałabym przedstawić mój nowo utworzony zbiornik.

Info:

 

Wymiary

30x30x60 54l założony 17.02.11r.

 

Światło

1x15w (wiem że to mało, ale tak było w zestawie, i raczej nie da się przerobić)

 

Grzanie

Grzałka 50 w z termostatem, G-525 firmy IKOLA

 

Filtracja

HJ-611B firmy SUNSUN z deszczownicą

 

Podłoże

Tetra Complete Substrate

Żwir rzeczny

 

Flora

Mech Jawajski

Gałęzatka

Heteranthera Zosterifolia

Hygrophila Polysprema

Kabomba

 

 

Planowana obsada

14x neon inessa

1x zbiornik niebieski (na przechowanie)

 

Dodatkowe info:

Na razie nie stosuję CO2, ale mam zamiar kupić jutro EC. Ozdobami w akwarium są: korzeń i kamień. Korzeń "utonął" już dzisiaj, co było dla mnie dość nie typowym zjawiskiem, gdyż spodziewałam się kilku miesięcy. Woda jest mętnawa, ale trzeba się z tym liczyć, że było założone wczoraj. Mam zamiar dokupić jeszcze 2 Gałęzatki i 8/6 Hemianthusów Callitrichoidesów. Chemia jaką stosuję to na razie: antychlor, Tetra plant Plantamin, Bactosan. Tło czarne. Zdjęcie musiałam wyostrzyć.

 

http://img69.imageshack.us/i/beztytuuvhi.jpg/

 

Przepraszam, za słabą jakość zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie wygląda za ciekawie, no, ale nie ma być ta żyłka specjalnie ładna wizualnie, tylko spełniać swoje funkcje ;) . Gałęzatka chyba zaczyna się przyczepiać, nie unosi się, leży na korzeniu. Na czas kwarantanny żyłka musi być, potem ją zdejmę i załączę aktualkę. Jutro dokupię gałęzatki i Hemianthus'a, EC. Moje pierwsze akwarium nie było zbyt ciekawe. Sam korzeń jest ładny- żyłka go oszpeca- wiem to doskonale no, ale cóż.

Zdjęcie nie oddaje "pełnego uroku" akwarium, gdyż jest słabej jakości. Te akwarium to pewnego rodzaju mój pierwszy eksperyment z roślinami. Miałam je wcześniej, ale dostałam je w opłakanym stanie i nie liczne sztuki udało się uratować ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie trwale, ale ważne żeby się troszkę trzymało ;) Żyłką zajmę się później, po narzucam na nią trochę żwirku żeby nie pływała, bo sama mi szybko nie urośnie, niestety... Coś wykombinuję i wrzucę fotkę. Aktualna żyłka jest tylko TYMCZASOWA. To nie mech, racja, jest to gatunek glonu z gromady zielenic, nie będzie łatwo, ale może dam radę i chyba zrezygnuję z dalszego zakupu gałęzatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka roślinka - [nie mech] która wygląda identycznie jak gałęzatka, a doskonale przyczepia się do korzeni. Jak znajdę nazwę to dam Ci znać. ;)

Dzięki, w ogóle za chęci. Postaram się tą gałęzatkę przymocować do korzenia dyskretniej ;)

 

A właśnie zastanawiałam się trochę nad obsadą i myślę, że mogłabym kupić kilka krewetek RC. Dopilnują porządku na roślinach glony itp... Mogą żyć z glonojadem???

Interesuje mnie też ta aukcja :

http://allegro.pl/fantastyczny-zestaw-r ... 41329.html

 

Kupowanie roślin z netu jest nie bezpieczne, ale 25 zł za ponad 22 roślinki? Chyba warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium. Mam podobny sprzęt. Akwa ok. 50l filtr ten sam którego nie polecam i Tobie radze jak najszybciej go zmienić na jakiegoś aqael'a najlepiej. Grzałkę mam tej samej firmy tyle ze 300w która jest w porządku.

Naprawdę bardzo mi się Twoje akwarium podoba oby tak dalej. :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was po raz kolejny! Zamówiłam dużo roślin, zrobiłam odbłyśniki, napowietrzam CO2 na razie "ręcznie", bo Easy Carbo jeszcze nie mam.

Moja obsada będzie wyglądała następująco:

15x neon inessa

1x zbrojnik niebieski (o którym mówiłam wcześniej)

6x Krewetki Red Cherry

 

Akwarium jeszcze jest (i jeszcze długo będzie :D ) w fazie kwarantanny. Jak przyjdą rośliny i zbiorniczek obsadzę do załączę aktualkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

Mam aktualkę, ale niestety musiałam usunąć korzeń- bez przerwy porastał pleśnią. Czyściłam go mechanicznie i gotowałam w solankach- na marne, po prostu syzyfowa praca.

Tutaj aktualka:

 

http://img525.imageshack.us/i/akwarium54l.jpg/

 

Na poprzednim zdjęciu, żwirek był szarawy teraz jest żółty- nie ma to jak te okropne garbniki, które zaczęły się osadzać na roślinach :evil:

Już więcej nie będzie korzenia w akwarium. Główną "atrakcją" jest teraz kamień i zamierzam do kupić drugi mniejszy, obsadzić go mchem.

 

Dziś doszły nowe roślinki, które kupiłam na allegro m.in. :

Mały Heniek (strasznie mało), Rogatek Sztywny, Nadwódka wielonasienna, jakaś Rotala, kilka gałązek mchu, rzęsa wodna i jeszcze wiele innych których nazw nie pamiętam ;)

 

Jeszcze nie zarosło, ale poczekamy i mam nadzieję, że mi przetrzymają :kwiaty: :)

 

Pewnie wielu z Was nie będzie zadowolonych z tego, że wyrzuciłam korzeń, ale akwarium ma cieszyć oko akwarysty, a nie sprawiać same kłopoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...