Skocz do zawartości

Neonki Innesa - Słabe barwy i ...


Tyber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Piszę do was z zapytaniem dlaczego moje Neony Innesa po zakupie i wpuszczeniu ich do mojego akwarium stały się bledsze?

Zbiornik jest dobrze obsadzony roślinkami (większymi, mniejszymi) woda ma temp 25-26*C oświetlenie 2x18W

Na dodatek pływają non stop po dnie i bardzo długo przesiadują w stadzie pod filtrem lub 2 koncie akwarium. Jak jest czas jedzenia to wypłynie z 10 a reszta jest na dnie. Czy może to być jeszcze nie oswojenie się do nowego akwarium? bo są u mnie dwa 2 a bojownik i dwie bojowniczki pływają żwawo po całym akwa nic nie robiąc neona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kilka przyczyn...

Za niska temperatura ( twierdzisz, że jest ok )

Drastyczna zmiana parametrów wody w stosunku do tej, w której pływały w zoologu

Stres związany z przeprowadzką lub prześladowaniami ze strony sąsiadów :) . Ta przyczyna jest moim zdaniem najbardziej realna ale po 2 dniach powinno się wszystko unormować.

Jesteś pewny, że nie gonią ich bojowniki?

W grę wchodzi tez jakaś choroba...upewnij się, że nie mają innych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem to normalne, gorzej jeśli taki stan utrzymuje się zbyt długo. Najlepiej zawsze i to się zawsze sprawdza wpuszczać neonki do już obecnych. Robiłem tak w szkole to od razu przyłączały się do swoich kompanów. Druga opcja to na jeden dzień zgasić światło żeby ryby nie widziały się nawzajem na drugi dzień powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że po woli od 17 dzisiejszego dnia zaczynają wypływać po całym akwarium. Temp dałem do 25*C i nabierają też kolorków :). Ale z drugiej strony gdy wlącze filtr to pływają po dnie albo siedzą pod filtrem. Mogą się bać ciśnienia jakie jest z filtra wypuszczane? (jest najmniejsze jakie można dać) Filtr AQUAEL Fan2 od 100-150L. A gdy wylacze filtr to wypływają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyber, nie wyłączaj filtra, chyba że czyścisz go. filtr ma chodzić cały czas.

 

Co do barwy, to tak jak wyżej napisali koledzy to jest stresówka. Mija po paru dniach i nie można tutaj dokładnie podać po jakim czasie.

 

Mówisz ze masz

Zbiornik jest dobrze obsadzony roślinkami (większymi, mniejszymi) woda ma temp 25-26*C oświetlenie 2x18W

 

Nie podałeś za to litrażu i dokładnej obsady. Może tutaj jest problem.

 

Sergiusz,

tak naprawdę to rybki powinno się wpuszczać po ciemku. Najlepiej wieczorem przy zgaszonym świetle.

Także nie powinno się tego dnia już karmić rybek, żeby ich nie stresować dodatkowym ruchem w akwarium. Idąc dalej w kierunku wpuszczania rybek to powinno się po trochu do worka z rybka dodawać wody z akwa, tak żeby wyrównać po trochu parametry wody w torebce. Żeby wpuścić bezpiecznie ryby do akwarium to jest długi i monotonny proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Piszę do was z zapytaniem dlaczego moje Neony Innesa po zakupie i wpuszczeniu ich do mojego akwarium stały się bledsze?

Zbiornik jest dobrze obsadzony roślinkami (większymi, mniejszymi) woda ma temp 25-26*C oświetlenie 2x18W

Na dodatek pływają non stop po dnie i bardzo długo przesiadują w stadzie pod filtrem lub 2 koncie akwarium. Jak jest czas jedzenia to wypłynie z 10 a reszta jest na dnie. Czy może to być jeszcze nie oswojenie się do nowego akwarium? bo są u mnie dwa 2 a bojownik i dwie bojowniczki pływają żwawo po całym akwa nic nie robiąc neona

Nie podałeś za to litrażu i dokładnej obsady. Może tutaj jest problem.

Zobacz 1 post na 1 stronie :zamieszany:

Wybacz ale z informacji zawarte w pierwszym poście dowiaduje się:

 

- zbiornik jest dobrze obsadzony, woda ma temp 25-26 stopni, a oświetlenie 2x18w

- 10szt insesów wypływa na jedzenie

- "dwa 2 a bojownik" - nie wiem do końca ile? dwie bojowniczki i nie znęcają się nad neonami.

 

Dalej nie widzę litrażu akwarium i całej obsady. Chyba że te bojowniki tylko pływają w co wątpię bo takie oświetlenie do 54l jest raczej niemontowane, a skoro masz większy baniak to albo bojowniki były pierwsze w akwarium (i czy baniak jest dojrzały), albo se w kulki lecisz. Ale to już twój problem a nie mój.

Ale bo mówisz całą prawdę, jak przed urzędem skarbowym, albo trzeba wróżyć z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie widzę litrażu akwarium

A przepraszam bardzo :) po prostu myślałem, że piszemy w moim temacie he. Litraż to 112L Profilowane. Ale już neonki pływają normalnie i mają ładne kolorki. Tylko jak mam filtr włączony to pływają po dnie, boją się jeszcze ciśnienia z niego. Czy przyzwyczają się do tego? Filtr to AQUAEL Fan2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...