Skocz do zawartości

obsada 112l


voltar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam juz w swoim akwa 112 troche ryb a dokladnie:

para skalarow ok 10cm jeden ( wiem ze lekko za male akwa ale dal mi je kumpel ktory mial 2 pary i jedna drugiej zjadala ikre)

lawica 14 neonow

2 kirysy ( wiem ze powinno byc min 5 )

1 mieczyk weloniasty

zbrojnik niebieski.

 

Czy cos moge jeszcze dokupic do mojego akwa? Myslalem nad jakimis pielegnicami moze mekka?

W akwa mam korzen, kokos , 1 kamien, kabombe, moczarke i jedna niezidentifikowana rosline ktora i tak zdechnie bo skalary ja obgryzaja.

Moge cos jeszcze dokupic czy juz jest za duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam juz w swoim akwa 112 troche ryb a dokladnie:

para skalarow ok 10cm jeden ( wiem ze lekko za male akwa ale dal mi je kumpel ktory mial 2 pary i jedna drugiej zjadala ikre)

lawica 14 neonow

2 kirysy ( wiem ze powinno byc min 5 )

1 mieczyk weloniasty

zbrojnik niebieski.

 

Czy cos moge jeszcze dokupic do mojego akwa? Myslalem nad jakimis pielegnicami moze mekka?

W akwa mam korzen, kokos , 1 kamien, kabombe, moczarke i jedna niezidentifikowana rosline ktora i tak zdechnie bo skalary ja obgryzaja.

Moge cos jeszcze dokupic czy juz jest za duzo?

Więc od początku, bo nie jest najlepiej:

Neony jak to jeden gatunek ok

kiryski jeden gatunek w liczbie 6szt

mieczyk ok

zbrojnik ok

Ale skalary obowiązkowo do oddania, lub wymień akwarium na większe co ma chociaż 50cm wys.

Zrób porządek z tym i wtedy zapytaj co dalej, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko za małe akwarium? Na skalary co najmniej standardowe 200l.

Neony ok, możesz nawet zwiększyć ilość do 17 sztuk. ]

Dokup kirysków. Jaki to gatunek.

Zrób z mieczyka harem 1 samiec + 2 samice.

Zbrojnik ok.

 

Tak jest ok Mekka wybije inne ryby podczas tarła w takim litrażu. Jak oddasz skalary będziesz mógł kupić parke Ramirez albo harem 1+3 Kakadu/Borelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonow jest 1 gatunek . kirysy dokupie. Jest problem ze skalarami , nie mam komu je oddac wiec zostana u mnie . Wiem ze bedziesz mowic ze musze je wywalic ale tego nie zrobie . Ale wracajac do pytania to czy moge cos jeszcze dokupic?

 

Mam rozumiec ze jest ok tylko te skalary beda was meczyc tak?

 

kirysy to spizowe chyba . sa narazie male i cale takie zólte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , zawsze czepiacie sie skalarow . Ale zyly u kumpla w 112l i mial tam 2 pary . teraz bedziecie pisac ze sie meczyly wiem wiem . u kumpla zyly 2 lata , wiec nie bede ich teraz wywalal nie wiadomo dokad . powiedzcie mi tylko czy do tego baniaka zmiesci sie jeszcze jakas ryba czy jest juz tego za duzo:D. dokupie tych kirysow . co do mieczykow to czytalem ze te welonisate ( ma ok 8cm dlugosci razem z pletwami ) sa bezplodne wiec chyba nie oplaca sie mu samic dokupowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , zawsze czepiacie sie skalarow . Ale zyly u kumpla w 112l i mial tam 2 pary . teraz bedziecie pisac ze sie meczyly wiem wiem . u kumpla zyly 2 lata , wiec nie bede ich teraz wywalal nie wiadomo dokad . powiedzcie mi tylko czy do tego baniaka zmiesci sie jeszcze jakas ryba czy jest juz tego za duzo:D. dokupie tych kirysow .

Pisałem to setki razy - to że ryba żyje, nie znaczy że ma dobrze w akwarium, w dzbanku lub dużym kubku też by przeżyły. Tak nawiasem 2 lata to też bardzo mało...

Ryba musi mieć takie akwarium, żeby osiągnąć w nim spokojnie naturalne rozmiary - w 112l skalary skarłowacieją... poza tym jak podrosną to mogą [choć wcale nie muszą] potraktować neony jako pokarm. Albo je oddaj [co będzie dla nich najlepsze], albo przynajmniej nic nie dokupuj nowych gatunków żeby jak najwięcej miejsca było dla nich.

co do mieczykow to czytalem ze te welonisate ( ma ok 8cm dlugosci razem z pletwami ) sa bezplodne wiec chyba nie oplaca sie mu samic dokupowac.

Trochę źle to zrozumiałeś. Mieczyki weloniaste nie są bezpłodne, po prostu samce mają tak wydłużone gonopodium że nie mogą zapładniać samiczek. To nie znaczy że mieczyki weloniaste można hodować w pojedynkę. Dokup temu jednemu mieczykowi towarzystwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki za rady. wiem ze jak zyja te 2 lata to nie znaczy ze sie dobrze czuja , no ale dzwonilem nawet do zoologicznych sklepow i nie chca tak duzych skalarow wiec wole je juz trzymac w swoim baniaku nic dac je do kibla . kupie jescze ze 4 kirysy i te samice mieczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...