Skocz do zawartości

[140] Ogólne (LT)


sambi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam za długą nieobecność na forum, ale to z powodu zepsutego komputera.

Porównajcie akwa z przed restartu z tym: viewtopic.php?f=22&t=27022

1.II.2011 zrobiłem restart, na low-tech. Przejdźmy do najważniejszego….

 

 

 

Zbiornik 144l 80x40x45h

 

*Sprzęt:

- filtr aquael fan-2 plus

- grzałka 100W

- termometr

*Oświetlenie:

- 36W (2x18)

*Stosowane nawozy:

- W tej chwili żadne (przed restartem bimbrownia,EC,żelazo,potas…)

*Temperatura:

- 24st.C (innych pomiarów nie robie)

*Podłoże:

- Warstwa ziemi (uniwersalna do kwiatów i warzyw z biohumusem) 1-2cm

- I na to warstwa czarnego bazaltu (gr.5-10mm.) 3cm

*Rośliny:

- Nurzaniec

- Microsorium oskrzydlone

- Heteranthera zosterifolia

- Bacopa monnieri

- Chlorophytum

- I ta z dużymi liśćmi (proszę o identyfikacje)

*Zwierzęta:

- 1+1 p. kakadu (było 1+2, ale…. ) docelowo 1+3

- 25x neon innesa

- 4x kosiarka

- 2x otosek ( będzie 6)

 

:::Kilka fotek::: [stan na 13.II.2011] (sorry za jakość, robione w dzień)

W rzeczywistości wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie akwarium mi się nie podoba. Dosadź roślin, zmień tło, zmień położenie obecnych roślin tzn. "po paruj" je na plany :) Moim zdaniem dałeś trochę za mało ziemi i za mało bazaltu. Może być tak, że z tego powodu będziesz miał glony. Moim zdaniem musisz jeszcze trochę nad nim popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwa podłoża waha sie od 3-5 cm, więc nie wiem czy jest to tak mało. W sklepie już więcej nie mieli więc kupiłem tyle co było 10kg a ziemi dałem 3litry. Jak dowiozą bazalt to dokupie,

A rośliny nie będę teraz przesadzał, bo wiadomo jak by sie to skończyło, tylko będę przycinał (oczywiście jak będą rosły) i mam nadzieje, że jakoś to będzie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy ziemią a żwirem nie ma siatki? Będzie trzeba uważać...

 

Daj więcej roślin - dużo więcej. W LT powinno być zwarto obsadzone >50% powierzchni dna, tu do tego daleko.

 

Na kosiarki akwarium o długości 80cm, moim zdaniem trochę ciasne.

Dałbym tam harem jakiejś żyworódki. Ryby mające dobrą przemianę materii to w LT zaleta.

 

Tło - jakoś mi nie pasuje tutaj.

 

No i kwestia estetyczna. Zdjęcia rób w nocy przy zgaszonym świetle w pokoju, a nie w dzień. Chyba nie muszę mówić dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy ziemią a żwirem nie ma siatki? Będzie trzeba uważać...

 

Daj więcej roślin - dużo więcej. W LT powinno być zwarto obsadzone >50% powierzchni dna, tu do tego daleko.

 

Na kosiarki akwarium o długości 80cm, moim zdaniem trochę ciasne.

Dałbym tam harem jakiejś żyworódki. Ryby mające dobrą przemianę materii to w LT zaleta.

 

Tło - jakoś mi nie pasuje tutaj.

 

No i kwestia estetyczna. Zdjęcia rób w nocy przy zgaszonym świetle w pokoju, a nie w dzień. Chyba nie muszę mówić dlaczego...

Dzięki za rade.

Siatki nie dałem bo nie chciała równo przylegać, tylko była jakaś pokrzywiona.

Roślin chciałem dużo, ale plany się zmieniły i nie pojechałem do sklepu, ale niedługo dokupie.

Kosiarki oddam jak tylko się znajdzie chętny na nie

A żyworódki to nie wiem czy dobre rozwiązanie z kakadu??? pomyśle nad tym

A jakie wg ciebie tło by pasowało??? (jaki kolor itp)

 

ps. zdjęcia robione w dzień bo wieczorem brat na studniówke poszedł i aparat zabrał

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żyworódki to nie wiem czy dobre rozwiązanie z kakadu??? pomyśle nad tym

Kakadu to nie "seryjni mordercy", ale jak masz jakieś wątpliwości mógłbyś kupić takie żyworódki które nie dają sobie wejść na głowę. Mam tu na myśli np. prawdziwe żyworódkowate takie jak ameki czy ksenotoki. U mnie samiec tego pierwszego gatunku lał i dominował labeo bicolor do czasu aż przerosło go o 3cm [a samiec ameki miał wtedy ok. 7cm]. ;)

Akurat mam do oddania kilka młodych osobników, ale chyba nie mieszkasz w pobliżu Krakowa. ;)

A jakie wg ciebie tło by pasowało??? (jaki kolor itp)

 

Może być standardowe czarne z brystolu, albo worku na śmieci.

Może być białe/niebieskie z cienkiego papieru/folii i dodatkowo podświetlone od tyłu.

Może być nawet wewnętrzne.

Kwestia co Tobie pasuje i odpowiada. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A żyworódki to nie wiem czy dobre rozwiązanie z kakadu??? pomyśle nad tym

Kakadu to nie "seryjni mordercy", ale jak masz jakieś wątpliwości mógłbyś kupić takie żyworódki które nie dają sobie wejść na głowę. Mam tu na myśli np. prawdziwe żyworódkowate takie jak ameki czy ksenotoki. U mnie samiec tego pierwszego gatunku lał i dominował labeo bicolor do czasu aż przerosło go o 3cm [a samiec ameki miał wtedy ok. 7cm]. ;)

Akurat mam do oddania kilka młodych osobników, ale chyba nie mieszkasz w pobliżu Krakowa. ;)

A jakie wg ciebie tło by pasowało??? (jaki kolor itp)

 

Może być standardowe czarne z brystolu, albo worku na śmieci.

Może być białe/niebieskie z cienkiego papieru/folii i dodatkowo podświetlone od tyłu.

Może być nawet wewnętrzne.

Kwestia co Tobie pasuje i odpowiada. ;)

To tło jest z niebieskiego brystolu, ale nie wiem czy z czarnego by było bo by się zlewało z podłożem jak myślisz???

A do krakowa mam jakieś 100 km, więc odpada. (Ja z małopolski-gmina pilzno-powiat dębicki) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...