Skocz do zawartości

Prośba o pomoc -Nowicjuszka- 112l


Ważka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Mam na imię ewa i ... na początek Panie, Panowie - Chylę czoła. Za pasję, profesjonalizm i cierpliwość do nowicjuszy. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem "stworzenia" własnego akwarium. Cieszę się, że jesteście i dzielicie się tak wielowątkową i rozległą wiedzą. Spędziłam dzisiaj niemal cały dzień przy kompie , chłonąc ją. Jednak trochę się już pogubiłam i będę wdzięczna za pomoc. Moim zamysłem jest aby stworzyć akwarium dające maksymalny ( o ile to możliwe) komfort rybkom i jednocześnie "kolorowe" ku uciesze mojej córci.

Ale do rzeczy. Mam w domu miejsce na max. 112 l. Dowidziałam się od was już co nieco na temat przygotowania samego akwarium ale kompletnie nie radzę sobie z doborem obsady. Wymienię te rybki, w których zakochałyśmy się z córką od pierwszego ujrzenia i będę wdzięczna za sugestie które z którymi i ew. w jakiej ilości.

- Zbrojnik niebieski

- Ancistrus sp. gold

- Motylowiec

- Danio tęczowy

- Kirysek Panda

- Pawie oczko

- Pielęgniczka kakadu

- Bojownik wspaniały

- Prętnik karłowaty

No i oczywiście ampularia (ślimaczek)

 

Aha. I mam jeszcze pytanie, czy w ogólnym akwa ma zastosowanie kwarcyt jasny. Zrobił na mnie wrażenie na jednej z fotek akwarium Malawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zbrojnik niebieski

- Ancistrus sp. gold

- Motylowiec

- Danio tęczowy

- Kirysek Panda

- Pawie oczko

- Pielęgniczka kakadu

- Bojownik wspaniały

- Prętnik karłowaty

No i oczywiście ampularia (ślimaczek)

 

Zbrojnik ok

Gold ok

Motylowiec - może być

Danio ile ?

Panda ile ?

Pawie oczko - za małe akwarium!!

Kakadu albo prętnik w haremie

Bojownik ok

Ślimaczek ok ;) .

A co do akwarium najlepiej weź proste dużo lepiej się patrzy na to co jest w akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miała glony na szybie to profilowane się gorzej czyści. Ja ogólnie polecam te z prostą szybą. A jak 112 l to standart, tak? Jak 80 cm długości to możesz na dno parkę zbrojników. Na środek jakaś ławica np. neonki (kolorowe, ruchliwe) i na górę 1+2/3 bojowników lub prętników (harem). Osobiście bardziej polecam bojowniki. Jest wiele kolorów do wyboru i ogólnie wydają mi się być bardziej sympatyczne. Ale to już kwestia gustu. Nie wiem, czy mogłabyś dołożyc jeszcze 6 kirysków panda albo jakiś innych małych. Ale w tej kwestii niech się wypowiedzą bardziej doświatczeni. Zaproponowałam Ci taką obsadę, ponieważ sama mam zamiar skompletować sobie podobną w niedalekiej przyszłości. Tylko na dno myślałam o jakiś małych bocjach, ale wydaje mi się, że 80 cm to za mało na jakiekolwiek bocje. A co do biotopu to jaki planujesz? Bo jak nie chcesz bawić się w oświetlenia, nawożenia dla roślinek to może malawi? I w tedy jakieś małe pyszczaki ;) Życzę powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za rady.

Panda 6 szt., co do Danio to niewiem.

Szkoda, że Pawie oczko odpada :( (Moja mała za nimi przepada)

 

 

Przekonuję się też coraz bardziej do prostego akwa.

Co do Biotopu to Podoba mi się i Malawi i Amazonka/Ameryka. Moja mała jednak chce się "opekować gonojadem" ;)

Mam nadzieję, że za około 1,5 miesiąca - 2 miesiące, będziemy mogły Wam pokazać naszą domową cząstkę natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje Kamiloos, naprawdę robią wrażenie. Świetna robota.

A więc planuję taką oto obsadę:

- Zbrojnik niebieski x2 ( parka)

- Ancistrus sp. gold x1 ( samiec)

- Motylowiec x1 ( samica)

- Kirysek Panda x6 ( samce)

- Gupik Pawie oczko x6 ( samce)

- Pielęgniczka kakadu - harem 1+2

- Bojownik wspaniały x1 ( samiec)

- ampularia x1 (a one to chyba bezpłciowe są)

 

Może jeszcze jakąś krewetkę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...