Jump to content

Ważka

Użytkownik
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Ważka

 • Rank
  Podglądacz

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  militarystyka, malarstwo, akarystyka - od dziś
 1. Ważka

  Akwarium a ALERGIA

  Alergia na roztocza, pleśń, pyłki + pokarmowa. No właśnie akwa nawilża, a wilgotność w przypadku alergii nie może być duża. Powietrze czyste ( jonizacja, filtracja), ale nie wilgotne. Raczej suche.
 2. Ważka

  Akwarium a ALERGIA

  Pomocy. Właśnie dopadło mnie "pytanie" Co z akwarium przy alergii ( w tym wziewnej) mojego dziecka. W internecie znalazłam tylko suche informacje na ten temat. Generalnie na NIE. Ale może wiecie coś więcej.
 3. Przyleciała i Ważka - "wodniaczka". Od wczoraj na tym SUPER forum. Witam serdecznie wszystkich. Mam na imię Ewa. Mieszkam w Warszawie Data urodzin 1980r więc "narybkiem" na tym forum raczej też nie jestem. ( a szkoda) Zodiakalna Ryba. , Zainteresowania to: Kajakarstwo, militarystyka, sztuki walki, muzyka, akwarystyka - od niedawna. (Eksterioryzacja u mnie mile widziana. )
 4. Ważka

  [70L] Gupiko-Pielęgniczarium

  A co spowodowało, że chcesz zamienić gupiki na neonki? Ja się właśnie zastanawiam nad gupikami pawie oczko.
 5. Ważka

  Prośba o pomoc -Nowicjuszka- 112l

  A czy pawie oczko można w większej ilości?
 6. Ważka

  Prośba o pomoc -Nowicjuszka- 112l

  Też tak myślałam. Zatem obsada bez krewetek. Kakadu 1+3?, ależ ten samczyk wymagający .
 7. Ważka

  Prośba o pomoc -Nowicjuszka- 112l

  Twoje Kamiloos, naprawdę robią wrażenie. Świetna robota. A więc planuję taką oto obsadę: - Zbrojnik niebieski x2 ( parka) - Ancistrus sp. gold x1 ( samiec) - Motylowiec x1 ( samica) - Kirysek Panda x6 ( samce) - Gupik Pawie oczko x6 ( samce) - Pielęgniczka kakadu - harem 1+2 - Bojownik wspaniały x1 ( samiec) - ampularia x1 (a one to chyba bezpłciowe są) Może jeszcze jakąś krewetkę?
 8. Ważka

  PODZIĘKOWANIA

  Naprawdę należą się Wam tu wszystkim podziękowania. Gdyby nie to forum, to mój zamiar złożenia aqua, pozostałby pewnie tylko... zamiarem. Albo co gorsze, kupiłabym 60l, kilka niezidentyfikowanych roślin, kolorowy żwirek, co do wyboru ryb do tego litrażu, to aż wstyd wymieniać . Po dokonaniu zakupu nalałabym wody prosto z kranu i "natychmiast" wpuściła już czekające rybki... To forum to świetna robota.
 9. Ważka

  Prośba o pomoc -Nowicjuszka- 112l

  A propo bojownika. Wiem, że lepiej aby był w haremie, ale jeśli już ma być samotny, to wybrać samicę czy samca?
 10. Ważka

  Prośba o pomoc -Nowicjuszka- 112l

  Sorki za nieuszczegółowienie. Dzięki sławek121. Tak chodzi mi oczywiście o gupika pawie oczko. Jeśli by mogły być to u mnie wystąpiły by w ilości 6 szt. Pewnie samych samców bo nie bardzo mam możliwości opieki nad narybkiem.
 11. Ważka

  Prośba o pomoc -Nowicjuszka- 112l

  Serdeczne dzięki za rady. Panda 6 szt., co do Danio to niewiem. Szkoda, że Pawie oczko odpada (Moja mała za nimi przepada) Przekonuję się też coraz bardziej do prostego akwa. Co do Biotopu to Podoba mi się i Malawi i Amazonka/Ameryka. Moja mała jednak chce się "opekować gonojadem" Mam nadzieję, że za około 1,5 miesiąca - 2 miesiące, będziemy mogły Wam pokazać naszą domową cząstkę natury.
 12. Ważka

  Prośba o pomoc -Nowicjuszka- 112l

  Zastanawiam się jeszcze czy akwa profilowane czy panoramiczne. Co możecie doradzić? Dodam tylko, że zależy mi też na efekcie wizualnym.
 13. Witam serdecznie wszystkich. Mam na imię ewa i ... na początek Panie, Panowie - Chylę czoła. Za pasję, profesjonalizm i cierpliwość do nowicjuszy. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem "stworzenia" własnego akwarium. Cieszę się, że jesteście i dzielicie się tak wielowątkową i rozległą wiedzą. Spędziłam dzisiaj niemal cały dzień przy kompie , chłonąc ją. Jednak trochę się już pogubiłam i będę wdzięczna za pomoc. Moim zamysłem jest aby stworzyć akwarium dające maksymalny ( o ile to możliwe) komfort rybkom i jednocześnie "kolorowe" ku uciesze mojej córci. Ale do rzeczy. Mam w domu miejsce na max. 112 l. Dowidziałam się od was już co nieco na temat przygotowania samego akwarium ale kompletnie nie radzę sobie z doborem obsady. Wymienię te rybki, w których zakochałyśmy się z córką od pierwszego ujrzenia i będę wdzięczna za sugestie które z którymi i ew. w jakiej ilości. - Zbrojnik niebieski - Ancistrus sp. gold - Motylowiec - Danio tęczowy - Kirysek Panda - Pawie oczko - Pielęgniczka kakadu - Bojownik wspaniały - Prętnik karłowaty No i oczywiście ampularia (ślimaczek) Aha. I mam jeszcze pytanie, czy w ogólnym akwa ma zastosowanie kwarcyt jasny. Zrobił na mnie wrażenie na jednej z fotek akwarium Malawi.
×