Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 160l


legucik45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Chciałbym o pomoc w ustaleniu obsady do mojego akwarium:)

Obecnie mam 14 gupików

2 razbory klinowe

2 kiryśniki czarnoplame

3 neonki innesa do tygodnia bedzie 20:)

danio pregowane 2

skalary2

1 sumik szklisty

2 sumiki tylko niewiem jakie;/

Prosze o pomoc! Z góry dziękuje!:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki - ok.

 

Razbory - jak dokupujesz neony to je oddaj. Są stadne, a lepiej zrobić jedno duże stado niż dwa małe.

 

Kiryśniki - za małe akwarium, o wiele za małe. ;)

 

Neonki - ok.

 

Danio - patrz razbory.

 

Skalary - za małe akwarium, a w szczególności za niskie.

 

Sumik szklisty - nie miałem więc się nie wypowiadam, ale stado mogłoby mieć ciasnawo.

 

Sumiki trzeba zidentyfikować - znam przypadki gdy "niewinnie wyglądające sumiki" podczas nocy potrafiły spałaszować bardzo duże stado neonów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki:) a moze jakąs rybke dokupic??? np zbrojnika albo bojownika???

czy raczej nie?!

Wiesz, ja nie widzę przeszkód, żebyś dokupił bojka, i może nawet zbrojnika. Ale jak bądzięsz bojka kupował, to poproś sprzedawcę, żeby dał ci jakiegoś z akwa wielogatunkowego, a nie z kubka (z kubka zasadniczo są agresywne) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to japrawdopodobniej kupie bojownika:)Dokupie na pewno neonki tak zeby było ok 20 oraz mysle ze danio bedea pasowały ale tak min 6 a razbory oddam do zoologicznego:)

Czekaj, czekaj, powoli ;) . Powiedz, jaką chcesz mieć całkowitą osadę, a my ją ocenimy, a w razie potrzeby damy ci jakieś rady ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez skalarów i danio???

A gurami to jakoś nie :) wole jakies inne masz jeszcze jakies propozycje zamiast gurami??a zamiast sklarów to bojownika parke??

 

Edit:

 

sorki ze tak wypytuje ale jestem początkującym akwarysta to moje 2 akwarium a funkcjonuje od wczoraj:)

 

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze tak wypytuje ale jestem początkującym akwarysta to moje 2 akwarium a funkcjonuje od wczoraj:)

To będzie duży problem... Rozumiem że akwarium nie dojrzewało dwa tygodnie zanim wpuściłeś rybki?

Nie!!!

Akwarium dojrzało 2 tygodnie a rybki zostały wpuszczone wczoraj!!:) zle mnie zrozumiałes:) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ta propozyja mi sie podoba:)

tylko teraz musze poszukac kupca na skalary i kiryśniki:)a i jescze sumika szklistego:):):)

W dziale "giełda" możesz pozbyć się tych rybek ;) . Jest tam masa użytkowników, którzy mają warunki, by móc hodować rybki, które zamierzasz sprzedać lub oddać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obsadę to proponuję:

gupiki 5 szt. 3 samce 2 samice, jak ci się zaczną rozmnażać to nie będziesz wiedział co z tym zrobić :) 5 szt wystarczy!

neony od 10 szt. wzwyż

bojownik - albo samiec albo harem

sumiki nie doradzam bo nie wiem jakie

danio - jak najbardziej min. 6 szt

skalar odpada aqwa min wys 50 cm

Możesz jeszcze coś na dno np. kirysek pstry 6 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...