Skocz do zawartości

moje 63l


cathyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

od 3 dni posiadam akwarium 63l

niestety czekam na filtry i te sprawy bo Pan z allegro nie spieszy sie zbytnio z wysyłka.

Planowana obsada to

molinezje,mieczyki,gupiki, glonojady,kiryski

 

w tej chwili mam w akwarium narybek okolo 20 sztuk (gupik i mieczyk)

sa małe molinezje

3 dorosle gupiki

oraz 4 glonojady

i 2 krewetki

 

Jak długo mogą być bez fitra?

Mile widziane porady :)

 

pozdrawiam

post-1139-13685154281305_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 glonojady w takim akwarium? Nie za mało miejsca dla nich? Skarłowacieją. Mam nadzieję, że nie będziesz trzymać tych 20 sztuk gupika? Wiesz ile będziesz mieć po 2 miesiącach? Podwójnie. Poza tym czy akwarium stało chociaż tydzień zanim wsadziłaś rybki? Jeżeli nie to wyjdzie wszystko z czasem, ponieważ akwarium nie dojrzało. Będą ospy i inne problemy się pojawiać przez takie pośpieszne działanie. Dość ładnie urządzone, tylko jeszcze dodaj jakieś tło. Poza tym mogłaś poczekać z tymi rybami na filtr, to chociaż by akwaeium dojrzało..Teraz będziesz się męczyć z pleśniawkami i innymi badziewiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mieczyki i molinezje niestety masz za małe akwarium. Jak myślałaś o zbrojnikach to też musisz z nich zrezygnować rosną bardzo duże. Za to można je zastąpić otoskami :). Jak najszybciej kup filtr. W akwarium jest on niezbędny. Widze, że nie masz grzałki. Też musisz jak najszybciej kupić. Najlepiej z termostatem bo taki bez termostatu może ugotować rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że ignoruję pytanie o filtr, ale go nie znam, jedynie chciałam ci podpowiedzieć tymczasowe podkręcenie temperatury do 26oC (kiedy już będziesz miała grzałkę). To jedynie 2 stopnie więcej niż standardowe 24, ale na pewno nie zaszkodzi twoim rybom, a w takiej temperaturze dużo trudniej jest rozwijać się orzęskowi, co w pewnym stopniu uchroni cię przed ospą, a jeśli chodzi o pleśniawkę i inne grzybicze choroby, dodaj może z 2 łyżeczki soli (uprzednio rozpuszczonej w innym pojemniczku, żeby ci się ryby nie najadły soli), to bardzo pomaga. Tylko pamiętaj, żeby nie dosypywać soli przy dolewaniu wody, bo paruje woda, a sól zostaje. Było to powtarzane wiele razy na forum, ale utrwalenie pewnych banałów może uratować wiele rybek początkującychh akwarystów ;) Powodzenia w akwarystyce - jak się wciągniesz będzie to piękna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

od 3 dni posiadam akwarium 63l

niestety czekam na filtry i te sprawy bo Pan z allegro nie spieszy sie zbytnio z wysyłka.

Planowana obsada to

molinezje,mieczyki,gupiki, glonojady,kiryski

 

w tej chwili mam w akwarium narybek okolo 20 sztuk (gupik i mieczyk)

sa małe molinezje

3 dorosle gupiki

oraz 4 glonojady

i 2 krewetki

 

Jak długo mogą być bez fitra?

Mile widziane porady :)

 

pozdrawiam

 

po 1. za male akwarium na: MOLINEZJE I GLONOJADY!!!

gupiki ok, moze do tego kilka neonkow i ze 3 kiryski, ale nic wiecej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nastąpiło u mnie troche zmian,

mianowicie :

narybek się zmniejszył do minimum wiec jest ich tylko kilka

dokupiłam 5 malutkich platynek, 5 danio red, nadal mam 3 glonojady ale sa malutkie, mam jednego kiryska panda(oczywiscie dokupie jeszcze 1 lub 2) mam 3 małe molinezje i nadal jedna krewetka gdzies tam sobie pływa ;)

 

mam też grzałke :) ustawione 26 stopni jak radziliście.

i filtr chodzi cały czas.

 

jakieś rady jeszcze?:)

post-1139-13685154299684_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...