Skocz do zawartości

[63l] ogólne - nowy baniak


mei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niektórzy wiecie, zmieniam wkrótce moje 25l na 63l.

 

Mam już takie zwierzątka:

8 Neonów Inessa

3 Danio pręgowane

2 Otoski

4 Krewetki Red Cherry

 

Spodobały mi się następujące gatunki:

 

Razbora Galaxy (wiem, że jest stadna)

Pielęgniczka Ramireza (oczywiście parka, nie więcej)

 

Proszę o podpowiedzi, czy mogę te gatunki dorzucić do obecnej obsady uwzględniając litraż baniaka oraz jeśli chodzi o razbory to ile sztuk. Wiem, że będę musiała dokupić jeszcze ze 3 otoski bo to też stadna rybka, więc będzie trochę tych rybek w akwa.

 

PS. Proszę o nie proponowanie mi innych gatunków bo jestem zdecydowana wyłącznie na takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc zrezygnował bym z ramirezek, jest ona bardzo ładna ale za to mało żywotna. Trzeba miec do niej b. dobre warunki, aby przeżyła ten rok w akwa,choc przy takich ogólnych warunkach żyje około 2-6 miesięcy.Lecz jeśli uda Ci się rozmnożyć to bardzo fajny widok gdy oboje rodzice opiekują się ikrą/narybkiem(najlepiej gdy jest ich więcej to cała rodzinka to robi) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada jest ok więc co tu pisać. Zamiast ramirez proponuję pielęgniczki żółte. Co do tych razbor to już będzie za dużo i tak masz 3 gatunki stadnych, dokup więcej ryb z gatunków które masz, lub zrezygnuj z któregoś na rzecz razbor.

p.żółta lub ramireza parka.

neon inessa 10 szt

danio 8 szt

otoski 6 szt

krewaetki - x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o danio to nie będę dokupywać nowych. Niestety muszą zostać 3. W tym momencie to one właśnie rządzą w całym akwa i gonią inne ryby a to mi się nie podoba. Jeśli chodzi o pielęgniczkę żółtą (borella) to chyba nie byłby to zbyt dobry pomysł. Z tego co wiem nie nadają się za bardzo do akwarium towarzyskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to pielęgniczki ramireza dobierają się w pary a nie haremy. Po drugie ponoć dobrym dla nich towarzystwem są ryby kąsaczowate czyli np. neony. Wiem, że wymagają zarośniętego akwa i to jestem w stanie im zapewnić. Jedynym problemem pozostaje tylko litraż mojego akwa. Wydaje mi się jednak, że moje będzie dla nich w miarę odpowiednie pod warunkiem, że zrezygnuję z kupna razbor. Przecież ta rybka dorasta maksymalnie do 5cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...