Skocz do zawartości

126L - akwarium 2rotor'a - kierunek SA


2rotor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po długim czasie oczekiwania związanym z zakupem, urządzaniem itd nowego mieszkania w końcu doczekałem się możliwości zalania swojego akwarium które stanęło w sypialni :) Zalanie nastapiło dzisiaj tj. 29.01.2011

 

Akwarium:

- standardowe 126 litrów - 80x35x45cm

 

Filtracja:

- TetraTec EX700 (2x ceramika, bioballe, gąbka)

 

Ogrzewanie:

grzałka Aquael 150W z termostatem

 

Technika Co2:

Butla 1,5kg z reduktorem oraz zaworkiem precyzyjnym Camozzi, w roli dyfuzora póki co zwykła kostka napowietrzająca

 

Oświetlenie:

3x T8 18W Narva Cool Daylight 6500K

1x T5 24W Sylvania Aquastar albo Grolux (napis się zamazał i nie pamiętam)

 

Podłoże:

Actisubstrate + JBL Manado

 

Flora:

 

Echinodorus Ocelot Green x2

Echinodorus Amazonicus x4

Bacopa Monnieri??

Echinodorus Tenellus

 

Fauna

brak - będzie za 2-3 tygodnie

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wszelka konstruktywna krytyka oczywiście mile widziana. To jest pierwsza odsłona akwarium. Na pewno wprowadzę szereg zmian i ulepszeń które z czasem pewnie przyjdą do głowy.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co woda już jest prawie kryształowa, roślinki bąbelkują. Oświetlenie narazie 7h 3x18W, dodatkowo 2h włączam 1x24. Potem będę stopniowo zwiększał do 10h. Czy mógłby ktoś mi doradzić w temacie nawożenia? Czy pomimo zastosowania actisubstrate powinienem dodawać nawozy płynne? Jakie i od kiedy zacząć jeśli tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja. Akwa funkcjonuje od półtora tygodnia, roślinki rosną. Amazonki chyba pochodzą z uprawy emersyjnej bo stare liście żółkną a nowe są innego kształtu i pięknie zielone. Oceloty natomiast idealnie zielone i zdrowe. Trawka też coś podrosła.

Rybek jeszcze nie wpuszczam -NO2 wciąż oscyluje ok 0,5 więc za dużo.

 

Pozdrawiam

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzeń moczyłeś wcześniej bo nie widze żeby był przyciśnięty a nie wypływa.

Nie moczyłem, to są 3 korzenie ułożone razem aby tworzyły kryjówkę dla ryb przydennych. Kupiłem w sklepie i tonęły odrazu.

Akurat mieszkam w sąsiedztwie parku z taką rzeczką i widziałem że korzeni jest od groma więc może sobie coś sam spreparuję jak się cieplej zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akwarium po miesiącu od założenia:

 

Obsada: 3x kiryśnik czarnoplamy (wiem że ciut małe akwa dla nich ale są już ze mną ponad 3 lata i to moje ulubione rybki, na jesień wjedzie 300 litrów więc myślę że do tego czasu dadzą radę)

 

3xmolinezja

3x gupik

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale ja bym wkomponowała coś między te żabienice :) Może jakąś czerwień

Masz na myśli jakiś konkretny gatunek? Generalnie co tydzień przy podmiance coś zmieniam i kombinuję więc do ostatecznego wyglądu pewnie jeszcze coś się zmieni. Btw akwarium przeżyło atak glonów (takie brązowe nitki) spowodowany moim zdaniem wysokim stężeniem NO2 podczas dojrzewania. Zmniejszyłem natężenie oświetlenia, dodałem Tetra Bactozym a kiedy NO2 spadło do zera wpuściłem molinezje które ochoczo zaczeły wcinać glony, to co zostało zdechło samo. Na dzień dzisiejszy akwa jest wolne od glonów w 100% z czego się bardzo cieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ładniej, a kiryśniki nie niszczą Ci podłoża i nie mącą wody?

Czasami skubańce potrafią się dokopać do samego szkła albo trzepnąć ogonem inną rybkę - szczególnie po karmieniu dostają kopa i robią zadymę.

No właśnie, sam mam parkę to wiem co robią ze żwirkiem, a co dopiero z delikatnym podłożem.

Kiedyś byłem takim podłożem zainteresowany ale zrezygnowałem w obawie,że moje pupilki je zniszczą i będą mąciły wodę w baniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z trawką to się okazała zmyłka. Kupiłem ją niby jako tenellusa in-vitro w pudełeczku a wyrósł z niej jakiś mech a nie tenellus - obstawiam że ktoś podmienił pudełka w sklepie. Skoro już się trafił to wziąłem nitkę i tym oto sposobem trafił na korzeń i kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...